246 мільйонів чоловік - наркомани!

27 июня 2015
2752 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9382.jpg

У світі приймають наркотики в цілому 246 мільйонів чоловік, або кожен двадцятий житель планети у віці від 15 до 64 років. За останні роки ця цифра зросла на три мільйони. Про це йдеться в новій Всесвітній доповіді про наркотики, підготовленій Управлінням ООН з наркотиків і злочинності.

Доповідь традиційно публікується 26 червня Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним обігом.

Судячи за останніми даними, наголошується в доповіді, загальносвітова ситуація з виробництвом і споживанням наркотиків і їх впливом на здоров'я людини суттєво не змінилася. Переважна більшість проблемних наркоспоживачів досі не мають доступу до медичної допомоги.

Однак очікується, що небувале розширення масштабів культивування опійного маку і виробництва опію серйозно вплине на світовий ринок опіатів. Як наслідок, виникає стурбованість щодо того, наскільки великі завдання треба вирішувати правоохоронним органам у результаті все більш витонченої і різнобічної діяльності організованих злочинних груп.

Загальносвітовий показник поширеності споживання опіоїдів (0,7% світового дорослого населення, або 32,4 млн споживачів) і опіатів (0,4%, або 16,5 млн) не змінився, в той час як загальна площа культивування опійного маку в 2014 році досягла найвищого з кінця 1930-х років рівня. Це пов'язано головним чином з тим, що вирощування опійного маку досягло свого історичного максимуму в Афганістані.

У 2014 році загальносвітовий обсяг виробництва опію досяг 7554 тонн, тобто рівня, який лише один раз був перевищений за три останніх десятиліття, у той час як загальносвітовий обсяг вилучення опію, героїну і незаконно виготовленого морфіну в 2013 році скоротився на 6,4% в порівнянні з 2012 роком.

Експерти відзначають зсув маршрутів, які використовуються для контрабанди опіатів, і той факт, що афганський героїн, можливо, надходить на нові ринки збуту.

Про зростаючому значенні Африки як транзитної зони для афганського героїну, призначеного для Європи та інших регіонів, свідчить зростання вилучень героїну, що відзначається в останні роки в деяких африканських країнах, особливо в Східній Африці.

Вироблені останнім часом вилучення також вказують на те, що практика великих партій контрабанди афганського героїну через Індійський океан в Східну і Південну Африку отримує все більш широке поширення.

Крім того, Африка, як і раніше використовується в якості перевалочного пункту в системі контрабанди кокаїну через Атлантичний океан в Європу, а Східна Європа починає виступати в ролі транзитної зони та пункту призначення.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЕС начнет борьбу с российской пропагандой

Новости УкраиныНа руководителей российских СМИ будут наложены санкции за антигосударственную пропаганду- Кабмин

Скандал​Очередная оплошность российской пропаганды

Новости Общества​В Донецке продолжают пугать бандеровцами (ФОТО)

ОбществоВ Європі сформована потенційна ДНР

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети