80% громадян нашої країни замішані в корупції

30 мая 2015
2252 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8892.jpg

Все українське суспільство по горизонталі і по вертикалі пронизане корупцією. Понад 80% громадян нашої країни беруть безпосередню участь в корупційних діях. Це стало невід'ємною частиною нашого життя. Однак, для того, щоб горезвісна боротьба з корупцією набула реальних обрисів і мала реальні результати — необхідно зрозуміти, з чим саме треба боротися. Адже наша доморощена корупція має три види. Три окремих складових, часто не пов'язаних між собою і мають абсолютно різні причини. І різну ступінь загрози для держави. Отже, які ж ці три види?

1. Побутова корупція

У ній задіяно переважна більшість українців. Вона здійснюється у вигляді «подяки» за надані послуги. Починаючи з пологового будинку і закінчуючи кладовищем, люди завжди хочуть віддячити за «послугу». Майстра, вихователя дитячого садка, вчителя в школі, лікаря, дрібних держслужбовців і т. д. Це найбезпечніший вид корупції. Ми так звикли. Це наш генокод. Ми звикли, що лікарі, вчителі, працівники соцслужб завжди мали маленькі зарплати. А тому, ми завжди вважали своїм обов'язком «дякувати» за їхню роботу. З цим видом корупції, напевно, не варто боротися. Як тільки держава вийде на більш високий рівень розвитку, самосвідомості та соціального забезпечення — це явище піде в минуле. Ми просто повинні звикнути до того, що всі ті, хто надає нам послуги, отримують за це гідну оплату. Адже це їх робота. І роблять вони її за Законом, і згідно з нормами та правилами.

2. Здирництво і хабарництво (корупція середнього класу)

У цьому вигляді корупції задіяно не більше 30% наших громадян. Одні — на постійній основі, інші — періодично. Цей вид корупції найбільш неприкритий і носить виключно кримінальний характер. Все наше законодавство побудоване таким чином, що трактування «між рядків» може бути в будь-якому напрямку. Весь чиновницький апарат, органи місцевого самоврядування, державної влади, правоохоронні органи та суди прекрасно користуються такими «особливостями» вітчизняної юриспруденції.

Підприємці дають, а чиновники беруть за «вирішення питання», тобто за надання послуг або за «уникнути покарання». Практично вся реальна економіка і весь спектр активної життєдіяльності перебуває у вирі хабарів, хабарництва та вимагання. Зарегульованість і забюрократизованість всього чиновницького апарату лише сприяють подібним явищам. Величезні права одних і практичне безправ'я інших є базисом «корупції середнього класу». Парадокс полягає в тому, що боротися з цим явищем повинні за Законом саме ті структури, які самі є основою корупції.

Тому, безкарність породжує безвідповідальність і вседозволеність, завдаючи тим самим непоправної шкоди державі.

3. Державна корупція (монополії, фінансові схеми, відкати)

Це найдосконаліший, юридично вивірений і найбільш руйнівний для держави вид корупції. «Елітна корупція у вищих ешелонах влади досягла в Україні безпрецедентно високого рівня. Мета цієї «діяльності» — збагачення правлячого класу. У цій сфері «обертаються» шалені гроші, десятки мільярдів доларів. Цілі сектори економіки покликані обслуговувати певні клани. Система відмивання бюджетних грошей і виведення капіталу в офшори продумана до дрібниць і випробувана роками. З урахуванням юридичних особливостей нашого законодавства, яке, до речі, пишуть саме учасники цього глобального корупційного процесу.

Саме з цим видом корупції успішно боролися всі країни, що стали на європейський шлях демократії. Але боротьба з державної корупцією можлива лише тоді, коли на це є політична воля перших осіб держави. Коли їхні політичні цілі та бізнес інтереси не пов'язані один з одним. Будь-які інші спроби «створити орган» і «наділити його повноваженнями» — приречені і є популізмом і демагогією. Сучасна українська олігархія і нечувано багатий правлячий клас, поряд з 80% громадян за межею бідності (дані ООН), є головними ознаками та атрибутами класичної державної корупції «у особливо великих розмірах».

Таким чином, щоб зруйнувати ці схеми, необхідна корінна ломка порочної системи, фундаментальна зміна законодавства в бік спрощення і мінімізації дозвільних функцій чиновницького апарату. Крім того, необхідно ліквідувати держмонополії і держкорпорації, законодавчо закріпити прозоре фінансування політичних партій та забезпечити відкритість, прозорість і рівні конкурентні можливості, незалежно від соціального статусу громадянина. І «вінцем цього творіння» повинна стати справедлива судова влада, яка не стоїть на варті фінансових зловживань і політичних махінацій".

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети