80% громадян нашої країни замішані в корупції

30 мая 2015
2152 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8892.jpg

Все українське суспільство по горизонталі і по вертикалі пронизане корупцією. Понад 80% громадян нашої країни беруть безпосередню участь в корупційних діях. Це стало невід'ємною частиною нашого життя. Однак, для того, щоб горезвісна боротьба з корупцією набула реальних обрисів і мала реальні результати — необхідно зрозуміти, з чим саме треба боротися. Адже наша доморощена корупція має три види. Три окремих складових, часто не пов'язаних між собою і мають абсолютно різні причини. І різну ступінь загрози для держави. Отже, які ж ці три види?

1. Побутова корупція

У ній задіяно переважна більшість українців. Вона здійснюється у вигляді «подяки» за надані послуги. Починаючи з пологового будинку і закінчуючи кладовищем, люди завжди хочуть віддячити за «послугу». Майстра, вихователя дитячого садка, вчителя в школі, лікаря, дрібних держслужбовців і т. д. Це найбезпечніший вид корупції. Ми так звикли. Це наш генокод. Ми звикли, що лікарі, вчителі, працівники соцслужб завжди мали маленькі зарплати. А тому, ми завжди вважали своїм обов'язком «дякувати» за їхню роботу. З цим видом корупції, напевно, не варто боротися. Як тільки держава вийде на більш високий рівень розвитку, самосвідомості та соціального забезпечення — це явище піде в минуле. Ми просто повинні звикнути до того, що всі ті, хто надає нам послуги, отримують за це гідну оплату. Адже це їх робота. І роблять вони її за Законом, і згідно з нормами та правилами.

2. Здирництво і хабарництво (корупція середнього класу)

У цьому вигляді корупції задіяно не більше 30% наших громадян. Одні — на постійній основі, інші — періодично. Цей вид корупції найбільш неприкритий і носить виключно кримінальний характер. Все наше законодавство побудоване таким чином, що трактування «між рядків» може бути в будь-якому напрямку. Весь чиновницький апарат, органи місцевого самоврядування, державної влади, правоохоронні органи та суди прекрасно користуються такими «особливостями» вітчизняної юриспруденції.

Підприємці дають, а чиновники беруть за «вирішення питання», тобто за надання послуг або за «уникнути покарання». Практично вся реальна економіка і весь спектр активної життєдіяльності перебуває у вирі хабарів, хабарництва та вимагання. Зарегульованість і забюрократизованість всього чиновницького апарату лише сприяють подібним явищам. Величезні права одних і практичне безправ'я інших є базисом «корупції середнього класу». Парадокс полягає в тому, що боротися з цим явищем повинні за Законом саме ті структури, які самі є основою корупції.

Тому, безкарність породжує безвідповідальність і вседозволеність, завдаючи тим самим непоправної шкоди державі.

3. Державна корупція (монополії, фінансові схеми, відкати)

Це найдосконаліший, юридично вивірений і найбільш руйнівний для держави вид корупції. «Елітна корупція у вищих ешелонах влади досягла в Україні безпрецедентно високого рівня. Мета цієї «діяльності» — збагачення правлячого класу. У цій сфері «обертаються» шалені гроші, десятки мільярдів доларів. Цілі сектори економіки покликані обслуговувати певні клани. Система відмивання бюджетних грошей і виведення капіталу в офшори продумана до дрібниць і випробувана роками. З урахуванням юридичних особливостей нашого законодавства, яке, до речі, пишуть саме учасники цього глобального корупційного процесу.

Саме з цим видом корупції успішно боролися всі країни, що стали на європейський шлях демократії. Але боротьба з державної корупцією можлива лише тоді, коли на це є політична воля перших осіб держави. Коли їхні політичні цілі та бізнес інтереси не пов'язані один з одним. Будь-які інші спроби «створити орган» і «наділити його повноваженнями» — приречені і є популізмом і демагогією. Сучасна українська олігархія і нечувано багатий правлячий клас, поряд з 80% громадян за межею бідності (дані ООН), є головними ознаками та атрибутами класичної державної корупції «у особливо великих розмірах».

Таким чином, щоб зруйнувати ці схеми, необхідна корінна ломка порочної системи, фундаментальна зміна законодавства в бік спрощення і мінімізації дозвільних функцій чиновницького апарату. Крім того, необхідно ліквідувати держмонополії і держкорпорації, законодавчо закріпити прозоре фінансування політичних партій та забезпечити відкритість, прозорість і рівні конкурентні можливості, незалежно від соціального статусу громадянина. І «вінцем цього творіння» повинна стати справедлива судова влада, яка не стоїть на варті фінансових зловживань і політичних махінацій".

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети