Білорусь проводить військові навчання на кордоні з Україною

18 июня 2015
2628 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9209.jpg

У понеділок, 15 червня, білоруські військові на кордоні з Україною почали командно-штабні навчання з силами територіальної оборони Гомельської області, пише у блозі на «Новому часі» Олексій Мельник. Головним завданням навчань у Білорусі назвали боротьбу з десантно-диверсійними силами і незаконними збройними формуваннями.

Відразу скажу, що особисто у мене ці навчання великого занепокоєння не викликають. Будь-які військові навчання, якщо, зрозуміло, вони проводяться планово і в присутності міжнародних спостерігачів, — нормальна практика. Якщо навчання проходять недалеко від кордонів іншої держави, то її попереджують про наявні плани. Таким чином, у держави є можливість спостерігати за проведенням навчань, щоб бути готовим до будь-яких несподіванок.

Інше питання, навіщо Білорусь це робить. Можна сказати, що це один із стандартних сценаріїв для країни, яка межує з державою, що знаходиться у стані війни. Під час навчань відпрацьовуються можливі непередбачені ситуації на кордоні.

В Україні завжди враховували можливість подібних загроз, що прописувалося у відкритих документах, зокрема, у Стратегічному оборонному бюлетені. Особливо це стосувалося кордону з Придністров'ям. В умовах конфлікту законні або незаконні збройні формування можуть використовувати територію сусідньої держави для маневрів, або для відступу, яке дозволить їм уникнути поразки і великих втрат.

Очевидно, що уряд сусідньої країни має бути готовим відреагувати на будь-яку загрозу, витікаючу від сторін конфлікту.

Крім того, знаходження подібних сил на території іншої держави може дестабілізувати ситуацію всередині країни і призвести до подальшої ескалації.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети