Білорусь проводить військові навчання на кордоні з Україною

18 июня 2015
2553 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9209.jpg

У понеділок, 15 червня, білоруські військові на кордоні з Україною почали командно-штабні навчання з силами територіальної оборони Гомельської області, пише у блозі на «Новому часі» Олексій Мельник. Головним завданням навчань у Білорусі назвали боротьбу з десантно-диверсійними силами і незаконними збройними формуваннями.

Відразу скажу, що особисто у мене ці навчання великого занепокоєння не викликають. Будь-які військові навчання, якщо, зрозуміло, вони проводяться планово і в присутності міжнародних спостерігачів, — нормальна практика. Якщо навчання проходять недалеко від кордонів іншої держави, то її попереджують про наявні плани. Таким чином, у держави є можливість спостерігати за проведенням навчань, щоб бути готовим до будь-яких несподіванок.

Інше питання, навіщо Білорусь це робить. Можна сказати, що це один із стандартних сценаріїв для країни, яка межує з державою, що знаходиться у стані війни. Під час навчань відпрацьовуються можливі непередбачені ситуації на кордоні.

В Україні завжди враховували можливість подібних загроз, що прописувалося у відкритих документах, зокрема, у Стратегічному оборонному бюлетені. Особливо це стосувалося кордону з Придністров'ям. В умовах конфлікту законні або незаконні збройні формування можуть використовувати територію сусідньої держави для маневрів, або для відступу, яке дозволить їм уникнути поразки і великих втрат.

Очевидно, що уряд сусідньої країни має бути готовим відреагувати на будь-яку загрозу, витікаючу від сторін конфлікту.

Крім того, знаходження подібних сил на території іншої держави може дестабілізувати ситуацію всередині країни і призвести до подальшої ескалації.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети