Безкоштовна правова допомога для жителів Харківської області

13 июля 2017
582 просмотра Голосов: 0 Автор:Александр Литвинеску
article15556.jpg

На Харківщині кожен бажаючий може отримати консультацію юриста, не заплативши ані копійки. Правову допомогу населенню надає Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який відкрив з цією метою шість громадських юридичних приймалень. Вони знаходяться у районних центрах області – Первомайському, Близнюках, Валках, Балаклії, Великому Бурлуці та Барвінковому.  

Мешканка села Миколаївка Близнюківського району має у власності земельний пай. Жінка жаліється: ціни за останні роки зросли у кілька разів, а орендна плата за її землю лишилася незмінною. Щоб дізнатися, чи можна щось вдіяти у цій ситуації, власниця паю звернулася до громадської юридичної приймальні Фонду. З’ясувалося, що жінка просто не знала свої права, тому й розпоряджалася землею неефективно.

«Треба було уважно прочитати договір оренди, адже у ньому передбачено, що раз на рік орендна плата може бути переглянута, — зазначає працівник громадської юридичної приймальні Фонду у Близнюківському районі Володимир Мухай. -  Я порадив власниці паю заключити з орендарем додаткову угоду і прописати в ній інший розмір орендної плати. Так і було зроблено. Жінка дуже вдячна, адже завдяки цьому орендна плата  збільшилася майже вдвічі».

Земельні відносини – питання номер один для жителів сільської місцевості. Саме щодо землі з юристами Фонду консультуються найчастіше. Також до громадських юридичних приймалень масово звертаються ті, хто має проблеми з оформленням спадщини або пенсії, стягненням аліментів, укладанням різноманітних угод. Юристи Фонду надають усні консультації з будь-яких правових питань, допомагають грамотно складати договори, заяви, скарги та інші документи. За потреби вони представляють інтереси громадян в органах державної влади й органах місцевого самоврядування.

«Фонд другий рік поспіль реалізує проект «Юридична підтримка населення». Ми створили на Харківщині мережу громадських юридичних приймалень, щоб забезпечити жителям області доступ до актуальної правової інформації. У сільській місцевості людям часто нема у кого запитати, як діяти у тій чи іншій ситуації, куди звертатися. І грошей на сплату послуг приватних юристів у них також немає. Тож часто наші юридичні приймальні – чи не остання надія для тих, хто потребує вирішення якогось правового питання», — каже голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема.

За перше півріччя 2017 року правову допомогу було надано 735 мешканцям області. Серед тих, хто звернувся за консультацією, є пенсіонери, власники земельних паїв, матері-одиначки, родичі учасників АТО, переселенці, представники інших категорій населення. Безкоштовна правова допомога надається всім без винятку.

За потреби юристи проводять виїзні консультації у селах – дати їх проведення заздалегідь узгоджуються з місцевими радами.                

Адреси громадських юридичних приймалень Фонду:

м. Балаклія, вул. Соборна, буд. 96. Телефон: 050-208-84-72.

м. Первомайський, вул. Бугайченка, буд. 36, офіс № 21. Телефон: 095-179-62-41.

м. Барвінкове, вул. Центральна, буд. 4. Телефон: 050-325-49-37.

м. Валки, вул. Стадіонна, буд. 4, кімната № 2. Телефон: 050-838-64-95.

смт Близнюки, вул. Незалежности, буд. 7-А. Телефон:  050-532-49-31.

смт Великий Бурлук, вул. Центральна, 22. Телефон: 095-693-59-36.

Похожие статьи:

ОбществоКанада налагоджує співпрацю з районами Харківщини

ОбществоФонд став одним зі спонсорів ФК «Металіст 1925»

ОбществоНа Первомайщині відкрився будинок для людей похилого віку

Здоровье и медицина65 тисяч медичних послуг надав Фонд соціального розвитку жителям області

ОбществоЮристи Фонду соціального розвитку безкоштовно консультують селян

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети