Борги США більші, ніж хто-небудь думає

13 апреля 2015
2545 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8254.jpg

З усіх невдач останніх президентів США ніщо не є більш важливим, ніж нездатність впоратися з довгостроковою заборгованістю країни.

Хоча Конгрес щосили намагається вирішити проблему, зростання боргу залишається нагальною проблемою Америки. Коли по економіці країни завдала удару велика рецесія, федеральний борг дорівнював 40 відсоткам ВВП. Але, борючись з рецесією, Конгрес прийняв законопроект про стимулювання економіки на 800 млрд дол. Підвищення витрат, у поєднанні з вже наявними боргами і податковою політикою, призвели до того, що протягом кількох років країни здобув трильйони в якості

доларового дефіциту.

В результаті, борги зросли до 78 відсотків ВВП в 2013 році, майже в два рази перевищивши докризовий рівень. Річний дефіцит в даний час скорочується хорошими темпами, але до 2016 року він почне знову зростати, і до 2020 року, відповідно до альтернативному фінансовому сценарію, країна знову повернеться до річного дефіциту понад трильйон доларів, тим самим в черговий раз значно збільшуючи державний борг.

Зростання цього показника повинен перешкоджати формуванню у федеральних політиків почуття виконаного обов'язку. За прогнозними оцінками, борг країни до 2039 року буде перевищувати 100 відсотків ВВП. У недавньому виступі перед Комітетом Сенату по бюджету, професор Бостонського університету економіки Лоуренс Котлікофф, повідомив, що всі ці терміни, по суті, неадекватні для опису істинної фінансової ситуації — федеральне фінансове становище набагато гірше, ніж всі прогнози.

Причина в тому, що оцінки боргових зобов'язань не беруть до уваги фінансові зобов'язання уряду в частині майбутніх виплат соціального забезпечення, Medicare і відсотків по боргу. Він стверджує, що федеральний уряд повинен допомогти громадськості зрозуміти справжню фінансову ситуацію нації. Цей показник визначається як вартість всіх прогнозованих майбутніх витрат мінус вартість всіх прогнозованих майбутніх надходжень з використанням розумної ставки дисконтування.

Яка різниця, запитаєте ви? За офіційними даними, державний борг був трохи менше $ 13 трлн в 2014 році. Але дефіцит бюджетних коштів на цей рік, розрахований професором Котлікофф, становив $ 210 трлн. Якщо розрив в $ 13 млрд є нестійким, що ми повинні думати про суму в $ 210 трлн?

Котлікофф також розраховує, що дефіцит бюджетних коштів становить близько 58 відсотків від загальної величини всіх майбутніх доходів. Таким чином, США повинні скоротити витрати або збільшити податки таким чином, щоб компенсувати 58 відсотків розриву, якщо хочуть відновити власну платоспроможність, яка забезпечить інтереси тих, хто зараз отримує посібники. Але фіскальний розрив зростає із загрозливою швидкістю, і затримка в рішеннях вийде в підсумку боком.

За оцінками Конгресу, в економіці США величезна боргова діра. При використанні більш всеосяжного вимірювання бюджетного дефіциту — там прірва. США в даний час рухаються у бік фінансової чорної діри.

Теги: #борги
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk