Чілі знову змушені оголосити найвищий, "червоний", рівень небезпеки

26 апреля 2015
2009 просмотров Голосов: 0 Автор:вася
article8425.jpg

Виверження Кальбуко, розташованого на півдні Чилі, почалося 22 квітня. Влада країни змушена була оголосити найвищий, «червоний», рівень небезпеки. Вогняна гора викинула гігантський стовп попелу заввишки кілька кілометрів. Незабаром почалася евакуація жителів населених пунктів, розташованих в радіусі десяти кілометрів від вулкана.

Грязьові потоки лави, що кинулися в річку Коррентосо, змушують місцевих жителів залишати свої будинки. Як попереджають рятувальники, ці потоки можуть змусити річку вийти з берегів і тоді буде дуже велика загроза затоплення.

Всі околиці покриті товстим шаром попелу. Чоловіки намагаються прибирати його з дахів будинків, машин, з вулиць, але все, здається, марно: буйство стихії триває.

Після першого виверження вулкана Кальбуко, послідувало і друге, після чого район евакуації було розширено до 20 кілометрів. В районі виверження скасовані польоти літаків щоб уникнути катастрофи. Уряд закликає громадян дотримувати спокій і не піддаватися паніці.

Кальбуко знаходиться на території Національного заповідника Льянкіуе в області Лос-Лагос, в 900 кілометрах на південь від чилійської столиці Сантьяго. Через Чилі проходить Тихоокеанський «вогненний пояс» — смуга вулканів і тектонічних розломів завдовжки 40 тисяч кілометрів. В країні знаходяться більше двох тисяч вулканів, за останні 450 років виверження відбувалися в 60 з них.

Востаннє Калбуко, який входить до трійки найбільш потенційно небезпечних вулканів Чилі, вивергався в 1972 році. Місяць тому на півдні Чилі прокинувся інший вулкан — Вільярікка, що теж призвело до евакуації населення.

Латинську Америку часто «ліплять» подібні природні явища. Мексиканський вулкан Попокатепетль, що на схід від Мехіко, другий раз за останні десять днів демонструє вражаючу активність, що стало причиною скасування рейсів в міжнародному аеропорті Пуебли.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети