Чи втримається перемир'я в Україні?

14 мая 2015
2512 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8635.jpg

Кореспондент ВВС Том Баррідж останній місяць провів на сході України. Цей репортаж — його коротка оцінка поточної ситуації в регіоні.

Чи дотримується режим припинення вогню?

Ні. Режим припинення вогню практично не дотримується. Сутички відбуваються майже щодня. Але це ніщо в порівнянні з тим, що відбувалося тут, на Східній Україні, під час підписання мінських угод, які набрали чинності 15 лютого. Проте і зараз, в деякі дні, бої спалахують з особливою силою.

За наявними даними, починаючи з середини лютого, жодна зі сторін не понесла великих втрат. Тим не менше, за повідомленням прес-секретаря Української армії, 6 травня загинуло п'ятеро військовослужбовців і ще 24 були поранені.

Де відбувається більшість зіткнень?

Починаючи з лютого, самі інтенсивні бої ведуться в селищі Широкіно, розташованому на сході важливого промислового центру міста Маріуполь.

Тривають сутички на північному заході від Донецька, в районі селищ Піски (контролюється 3СУ) і Спартак (знаходиться під контролем сепаратистів).

Запеклі сутички відбуваються на південь від підконтрольованого українськими Збройними силами міста Авдіївки. У Луганській області обстріли ведуться в основному навколо населених пунктів Станція Луганська, Щастя і Трьохізбенка.

Чи зміщується лінія фронту?

З тих пір, як відразу після підписання Мінської угоди, бойовики захопили місто Дебальцеве, жодна із сторін не зробила масштабного наступу, тому лінія фронту істотно не змістилася.

Чи можливе загострення військового конфлікту?

Оскільки бойові дії, незважаючи на угоду про припинення вогню, тривають, думки багатьох людей зводиться до того, що відновлення конфлікту — лише питання часу.

Як заявляють самі сепаратисти, їх мета — встановити повний контроль над територією Донецької та Луганської областей.

Не так давно президент України заявив про те, що війна закінчиться тільки тоді, коли Україна поверне Крим.

Українська сторона неодноразово повідомляла про те, що противник готується до масштабного наступу з використанням важкого озброєння, і стягує сили до лінії фронту. Один фатальний інцидент, умисний чи випадковий, може стати іскрою і знову розпалити вогонь війни.

Як діятиме київський уряд?

За прогнозами Міжнародного валютного фонду, рівень падіння економіки України за поточний рік складе критичні 5,5%. Без додаткової суттєвої підтримки з боку своїх союзників у Європі та США, Україну чекають великі труднощі з фінансуванням воєнних дій на сході країни.

На територіях, захоплених бойовиками, економічна ситуація ще більш похмура. Більша частина молоді виїхала з регіону — чисельність працездатного населення істотно скоротилася. Непропорційно велике щодо працюючого населення число літніх людей регіону не отримують пенсії ні з Києва, ні від місцевої окупаційної влади.

Регіональні відділення банків закриті. Багато бізнесменів згорнули свою роботу.

А що ж сепаратисти?

Враховуючи похмурі економічні перспективи, є ймовірність, що сепаратисти вирішать для забезпечення життєздатності контрольованих територій захопити портове місто Маріуполь, або інші частини регіону, в яких знаходяться інфраструктура і підприємства важкої промисловості.

До цих пір допомога США та інших союзників України полягала в поставках нелетального озброєння і надання інструкторів для навчання особового складу ЗСУ.

До сьогоднішнього дня питання про постачання української армії летальною зброєю не знайшло позитивного рішення. Однак така позиція Заходу може кардинально змінитися у випадку нового наступу сепаратистів. Найімовірніше, частина Конгресу США, що надає постійний тиск на президента Обаму в цьому питанні, зможе змусити його зробити відповідні рішучі кроки.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети