Чи зможемо ми жити в Європі?

23 мая 2015
2145 просмотров Голосов: 1 Автор:Валєра Мозговий
article8777.jpg

Пара слів про східне партнерство і саміт в Ризі. Звичайно, писати про те, що Грузія чи Україна принижуються перед Європою для того, щоб отримати якісь преференції, а інші не хочуть робити цього і кидаються в обійми РФ, повна маячня.

Просто є країни які можуть бути Європою, тобто хоча б спробувати ввести у себе європейські стандарти життя (не плутати з культурним марксизмом, і вже тим більше не намагатися доводити, що це одне і те ж, тому що це зовсім не так). А є країни, які в силу конкретних історичних причин, що склалися не вчора, поки не можуть зробити цього. І це не вина, а біда цих країн. Втім, яке нам діло до інших країн, давайте повернемося до нашої.

Так, нам пощастило, на відміну від інших, ми можемо хоча б спробувати. Але для того, щоб спроба була більш-менш успішною, а вона вже більш-менш успішна, слід відмовитися від двох тез, які заважають зрозуміти, що таке бути в Європі. Бути в Європі — не значить змінитися і бути такими як німці, фіни чи іспанці.

Зовсім ні, задача якраз таки полягає в тому, щоб жити поважаючи власну гідність залишаючись грузинами, українцями та молдаванами. А поважати власну гідність значить, відчувати себе захищеним і вільним у власній країні. Від чого і від кого захищеним і вільним, думаю, самі розумієте. І друга теза — Європа нам нічого не винна, ні допомагати, ні підстьобувати, загалом зовсім нічого. Це ми повинні забезпечити гідне майбутнє собі і своїм дітям.

Чи зможемо? Не знаю, але скептикам відповім — ми хоча б намагаємося.

Похожие статьи:

ОбществоПереселенці в Харкові: Що далі - не знаємо

ОбществоВолонтери в Одесі. Хто і як грає на вашому співчутті?

ОбществоЯк вести сімейний бюджет при нерегулярному заробітку?

ОбществоЩе одна країна відмовилася від Росії

ОбществоСтан Хосні Мубарака покритий "мороком"

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети