Чому Канада допомагає Україні

4 мая 2015
4967 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8514.jpg

Урядом Канади прийнято рішення направити в Україну 200 військовослужбовців в якості тренерів. Вони займатимуться підготовкою солдат української армії до участі в бойових діях на сході країни. Офіційна Оттава оголосила, що канадські військові прибудуть в Україну вже в червні 2015 року, і будуть перебувати на її території до 31 березня 2017 року.

Рік тому, Канада побічно приєдналася до участі в українській кризі, направивши свої підрозділи Військово-морських і Повітряних сил в сусідні з Україною країни, такі, як Румунія, здебільшого під егідою НАТО. Тепер північноамериканська країна співпрацює з Україною у військовій сфері безпосередньо, незалежно від структур НАТО.

Про своє рішення надати військову допомогу Україні без координації з НАТО Канада заявила ще в той час, коли пост Міністра оборони Канади займав Роб Ніколсон. У лютому 2015 його змінив Джейсон Кенні.

Спочатку допомога полягала в поставках українським військовим нелетального обладнання. Далі починалися спроби укласти контракт між Україною та Канадою на покупку українською стороною декількох винищувачів F-18. Угода не відбулася через занадто високу вартість літаків, а також брак кваліфікованого військового персоналу для облуговування сучасної техніки.

Більшість коментарів ЗМІ зводилися до думки про те, що активізація військової взаємодії Канади та України -, швидше за все, лише частина зусиль правлячої Консервативної партії, спрямованих на отримання підтримки з боку потужної української діаспори напередодні майбутніх парламентських виборів. Справді, немає ніяких сумнівів в тому, що українська громада, яка є дев'ятою за величиною етнічною групою Канади, багато членів якої підтримують тісні зв'язки з їх колишньою батьківщиною, є потужним голосом в цьому питанні.

Тим не менш, ретельне вивчення мотивів дій канадського уряду, призводить до думки про те, що більш важливою метою, ніж забезпечення голосів на виборах, для нього є демонстрація нової зовнішньополітичної позиції у світових справах. Зокрема, Канада посилила свою активність у питаннях міжнародної безпеки і протистояння з Росією, для якої вона готова стати головним конкурентом за використання ресурсів Арктики. Дійсно, міністр оборони Джейсон Кенні чітко заявив, що одна з причин відправки канадських військових в Україну — бажання «послати чіткий сигнал рішучості і стримування» Росії.

У порівнянні зі Сполученими Штатами, з якими Канада підтримує тісні зв'язки у сфері оборонної політики, вона вважається набагато менш агресивною у питаннях міжнародної безпеки. Під час правління прем'єр-міністра Стівена Харпера, Оттава зайняла більш активну позицію в справі забезпечення глобальної безпеки.

Державна і політична підтримка участі Канади в українському конфлікті не є одностайною. Том Мулкейр, офіційний лідер опозиції в парламенті Канади, назвав дії міністра оборони Харпера «односторонніми».

У питанні української кризи, політика Канади по відношенню до Росії в цілому дуже схожа з політикою Англії і США. Серед останніх заходів, вжитих Канадою — введення нових санкцій проти російських і українських політиків і компаній, у тому числі проти нафтового гіганта Росії «Роснефть», в лютому цього року.

Не дивно, що на ці рішення Канади Росія відреагувала вкрай негативно, назвавши їх «потворними» і «непродуктивними». На початку цього року у відповідь на останні санкції. Оттава продовжує називати російську окупацію Криму та інші дії Росії «незаконними».

Похожие статьи:

СкандалФото керіника уряду ЛНР Ольги Тараш

Новости УкраиныУряд виділив МВС 13 млн гривень на збори

Новости УкраиныТреба відновлювати виробництво

Новости УкраиныУряд пропонує закривати сайти за заявою будь-якої людини

Новости ПолитикиВлада готова обговорювати з опозицією спільний уряд - Кожара

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети