Чому люди не вірять у Бога?

28 октября 2015
5060 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10811.jpg

Згідно нової теорії одного вченого, релігія — це лише спроба задовольнити 16 основних людських бажань, до яких схильні всі люди. І саме це може пояснити той факт, чому багато релігій настільки суперечливі — щоб відповідати запитам максимально великої кількості людей.

Професор Стівен Райсс, психолог з Університету штату Огайо, стверджує, що релігія не може ґрунтуватися на одній тільки мотивації; щоб бути популярною, вона повинна апелювати до різних сторін людської природи.

«Неважливо, існує Бог чи ні, тому що релігійна віра спрямована на задоволення основних бажань людини, — пояснює вчений — … Припустимо, ви вирішили створити свою релігію. Якщо ви будете вчити наближатися до Бога через медитацію і вивчення, тоді ви не залучите екстравертів, а якщо навпаки — то з вами не буде інтровертів ».

У своїй новій книзі «16 прагнень до Бога» професор перераховує всі 16 основних людських бажань, на які повинна бути націлена будь-яка релігія — цікавість, визнання, сім'я, слава, ідеалізм, незалежність, порядок, фізична активність, сила, романтика, економія, соціальний контакт, їжа, статус, спокій і помста.

За словами вченого, хоча у всіх є ці бажання, вони проявляються з різною силою, так що і мотивація буде різною. До таких висновків він прийшов, дослідивши 100000 чоловік в 270 різних релігіях.

«Якщо ви амбітна людина, то вас приваблюють досягнення. Бог розглядається як творець Всесвіту -… Кінцеве максимальне досягнення, що вас і приваблює, нехай і на підсвідомому рівні. Якщо ви за справедливість, що вас приверне Бог, який відплачує всім по заслугах. Якщо ми за мир, то вам ближча ідея підставляти ворогу іншу щоку. Релігії суперечливі, щоб відповідати запитам кожного ».

Похожие статьи:

ОбществоСила в Україну прийде з вірою в Бога

ОбществоЛюди перестають вірити в Бога

Новости УкраиныУ храмі Христа Спасителя прихожанин розкидав Дари волхвів

ОбществоСила моя у безсиллі прояляється

Политические статьиСкандальне джерело

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети