Чому ми працюємо там, де нам некомфортно?

26 мая 2015
4652 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8825.jpg

Мільйони людей по всьому світу недолюблюють і навіть ненавидять свою роботу, однак день у день продовжують справно ходити на неї, як на каторгу. Чому вони це роблять? Невже тому, що просто немає альтернативи, або з якихось інших міркувань? Та що робити, якщо ви опинилися в подібній ситуації? Звернемося до міркувань психологів.

На думку фахівців, причин, по яких люди працюють там, де їм некомфортно, може бути кілька. Ось основні з них.

Причина перша. Працівник набирається досвіду

У молодих спеціалістів, які щойно закінчили коледж або вуз, вибір невеликий. У них немає досвіду, а значить, вони не можуть розраховувати на негайне одержання дійсно цікавої і престижної роботи. Інша справа, що, якщо робота спочатку викликає огиду, то це може відбити бажання займатися даною сферою діяльності взагалі. Тому не виключено, що, «набравшись досвіду», випускник більше не буде працювати за спеціальністю.

Якщо досвід — єдине, що ви можете отримати тут, може бути, все-таки варто пошукати щось інше, що більше доведеться вам до душі?

Причина друга. «Хто, якщо не я?»

Як не дивно, це найпоширеніша причина, чому люди займаються не тим, що їм подобається. Зрозуміло, що навряд чи хто з нас в дитинстві мріяв мити підлогу або розносити пошту. Однак індивіди без особливих амбіцій йдуть у листоноші і прибиральниці і залишаються на цій роботі, так як відчувають себе потрібними. Хоча в цілому їхня робота не влаштовує.

Спробуйте розширити свої «кордони» і поміняти роботу, якщо все так плачевно. Зрештою, навіть серед найпростіших професій може знайтися те, що вам сподобається.

Причина третя. Хороший колектив

Вам подобається, коли колеги ввічливо з вами розмовляють, вітають з днем народження, душевно розпитують про ваші справи… І ви готові закрити очі на те, що робота у вас рутинна і малооплачувана, та ще ті ж привітні товариші по службі постійно звалюють на вас свої обов'язки. Але, з іншого боку, адже вам треба рости і рухатися вперед, і головне все-таки сама робота, а не стосунки з працівниками…

Причина четверта. Відповідальність

Людина може працювати на ненависній роботі тільки з побоювань, що без нього тут все розвалиться. Він просто не в змозі підвести колектив і керівництво, і тому продовжує тягнути лямку.

Насправді незамінних людей, як відомо, не буває. Якщо є варіанти, то навіщо терпіти? Попередьте керівництво, аби шукали іншого працівника, і вперед!

Причина п'ята. Страх не знайти іншу роботу

Багато на запитання, чому вони займаються такою собачою роботою, відповідають: «Куди ж я піду?» Звичайно, якщо ви не будете шукати варіанти, то піти вам буде нікуди. Але ви можете, не звільняючись зі старої роботи, почати пошук нової — обдзвонювати знайомих, розсилати резюме. Чому б і ні?

Причина шоста. Кар'єра

Ви працюєте на посаді «подай — принеси» тільки з міркувань, що коли-небудь підніметеся по кар'єрних сходах? Але чекати, поки вас оцінять по достоїнству, доведеться багато років. Та й то не факт, що рано чи пізно це станеться. І не факт, що фірма проживе довго… Так чи варта гра свічок? Може бути, краще жити «тут і зараз»?

Причина сьома. Гроші

Є маса людей, для яких головне — отримувати високу зарплату. І неважливо, що вас просто нудить від вашої роботи. Але ж існують види робіт, де платять не менше. Чому б не пошукати нові вакансії, адже на нинішній роботі світ клином не зійшовся?

Чи потрібно в принципі терпіти нецікаву роботу? Адже така ситуація загрожує стресами й депресіями. Значить, треба її міняти.

Зрозуміло, що знайти новий варіант не завжди просто. Якщо такої можливості на даний момент немає, то спробуйте змінити своє ставлення до роботи. Проаналізуйте, що саме вас не влаштовує. Може бути, потрібно просто більш раціонально організувати свій робочий час, щоб уникнути постійних запарок, змінити стиль роботи, змінити за домовленістю з начальством графік, почати по-іншому ставитися до колег? Не виключено, що вам вдасться змінити ситуацію на краще, і не змінюючи роботи.

Похожие статьи:

Бизнес-технологииЛюдям пропонують писати антиукраїнські коментарі за гроші

ОбществоНайбожевільніші роботи на світі

Политические статьиДобробут громадян України зростає!

ОбществоРосіяни не можуть дозволити собі відпочинок за кордоном

ОбществоЯк заставити себе працювати в понеділок ?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети