Чому не вчать в російських школах

2 мая 2015
3569 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8483.jpg

«Ми вчимо дітей для чого? Щоб вони екзамени здали або щоб були розумними?» — Цим питанням, напевно, рано чи пізно задавався кожен батько, чиї діти зараз навчаються в середній школі. Таке ж питання піднімається і в цій статті.

У більшості наших шкіл, на жаль, панує застаріла система освіти, коли учня оцінюють не «за здатність робити нестандартні висновки» або «критично мислити», а за те, що він напам'ять щось розповів.

Ускладнюється ситуація ще й тим, що школу поміняти в інших випадках не так-то просто — школярі прив'язані до шкіл за пропискою.

Якщо в Москві учні ще мають можливість, подорожувати в пошуках кращої школи, то в регіонах подібна різноманітність присутня далеко не завжди. Тобто їздити з села в райцентр школяр, звичайно теж може, але ось чи знайдеться в райцентрі школа, яка хоч чимось відрізняється від його місцевої — це питання. Може бути там учитель фізики буде розумніший, але система освіти все одно буде тією ж, що і в рідних пенатах.

У результаті Росія отримує в кращому випадку слухняних зубрилок, у яких ініціатива, здатності до командної роботи і креативність відсутні геть. А потім російські керівники руками розводять: «Людей неможливо організувати в багатофункціональні групи, у мене піде десять років, щоб їх навчити такому навику, тому я з ними спілкуюся в наказовому режимі. Даю їм команди, а відповідальність вся на мені». Топ-менеджери, звичайно, не винні в тому, що на ринку присутні здебільшого саме такі кадри… Хоча, відверто кажучи, бізнес міг би внести свій внесок у російську середню освіту. Саме він в першу чергу і зацікавлений у змінах.

Приклади того, як ініціатива знизу набирає вплив є. Зараз в Іркутську реалізується проект «Розумна Школа» — це альтернатива застарілій системі освіти. І про нього журналісти могли б розповісти, проект-то унікальний. Як вийшло, що росіяни такі безпорадні в школі. Чому стару систему освіти так складно зламати.

Чому так вийшло? Бо держава і самим вчителям не боляче-то дозволяє критично мислити.

Вчителі — такі ж заручники системи, які мають складати тонни звітів, відповідати за кожну свою дію — не дай бог воно не впишеться в систему!

Державі нецікаво, щоб учитель мотивував дітей, щоб розвивав їх особу якості — державі потрібно, щоб всі діти «сиділи тихо» і щоб «від зубів відскакувало». «Коли про критичне мислення запитують вчителів Сінгапуру, за їхніми відповідями стоїть новий стандарт, який весь налаштований на розвиток критичного мислення.

Яке покоління Росія в результаті отримає, завдяки теперішній системі освіти, яка може і хороша в теорії, але на практиці виглядає як хаос і робота для звіту? Це питання риторичне, ясна річ. Раз вже в'єтнамці скоро зможуть дати росіянам фору, то вже точно треба щось міняти.

А що б поміняли в російській школі ви?

Похожие статьи:

ОбществоApple впровадить в американські школи новий предмет

Новости НаукиВ Україні заборонили батьківські комітети у школах

Новости НаукиЯкі нововведення в школах почнуть діяти з 1 вересня?

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Новости в миреУ Брюсселі проводять АТО! Усі школи закрито!

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети