Чому Папа Франциск підтримує Путіна?

11 июня 2015
2383 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9095.jpg

Володимира Путіна не бажали бачити на зустрічі G7, оскільки Росія продовжує підтримувати сепаратистів на східній Україні.

Однак він, через два дні після саміту глав західних держав, що відбувся в Німеччині, організував собі зустріч з іншим світовим лідером — Папою Франциском.

Римський єпископ не є представником Сполучених Штатів або Німеччини, разом з тим, у своєму роді, володіє силою не меншою, ніж будь-яка наддержава.

Це вже другий візит Путіна до понтифіка. Вперше він відвідав Папу Франциска в листопаді 2013 року, за п'ять місяців до анексії Криму і початку війни в Україні. За час конфлікту близько 1,2 мільйона українців були змушені покинути свої будинки, про це повідомляє гуманітарне відділення Організації Об'єднаних Націй. Москва продовжує заперечувати, що посилає війська через кордон і озброює проросійських сепаратистів, в той час як міжнародний тиск на Росію з метою врегулювання кризи посилюється. Як заявив цього тижня Барак Обама, «агресія Росії проти України стала головним питанням порядку денного саміту G7». У середу відбулася зустріч віце-президента США Джо Байдена і прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка. «Путін повинен прийняти рішення, чи продовжує він у гонитві за здійсненням помилкового бажання відтворити славу радянської імперії руйнувати економіку своєї країни і посилювати ізоляцію Росії », — сказав Обама.

Святий Престол, тим часом, працює над побудовою дипломатичних відносин з Росією. Сторони мають більш-менш повноцінні дипломатичні стосунки лише протягом останніх шести років. Щоб цього досягти знадобилися роки — під час свого існування Радянський Союз був офіційно атеїстичною державою і не мав стосунків з Ватиканом. Жоден Папа ніколи не відвідував Росію.

Папа Франциск намагається поліпшити відносини з Росією, в тому числі для просування і інших дипломатичних інтересів Ватикану.

У 2013 році під час проведення саміту G-20, який приймала Росія, він адресував Путіну і світовим лідерам лист із закликом зупинити військове втручання в Сирії. Ватикан також підтримує дружні стосунки зі Вселенським Патріархом Варфоломієм, головою Константинопольської церкви, чиї інтереси часто входять у суперечність з інтересами Російської Православної Церкви, тісно пов'язаної з урядом Путіна.

Папі Франциску необхідно також враховувати інтереси своєї української пастви. Архієпископ Святослав Шевчук, глава Української Греко-Католицької Церкви, закликав Папу Франциска зайняти більш жорстку позицію щодо Путіна. «Як сини, ми завжди очікуємо більше від Святого Отця… ми шануємо його свободу використовувати слова, які допоможуть йому бути посередником у мирному процесі», — сказав Шевчук в лютому, повідомляє католицький новинний сайт.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Политические статьиСША зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

Новости Преступности​У ДНР пересварилися і не можуть вирішити «чи оголошувати війну Україні»

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети