Чому російські солдати їдуть в Донецьк?

2 июня 2015
2472 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8952.jpg

Солдат приймає присягу на вірність своєму народові, і виконання завдань в іншій країні не входить в його обов'язки.

Відправка військових з однієї країни в іншу без оголошення війни — це порушення законів ведення війни.

Міжнародні конвенції, ратифіковані більшістю цивілізованих держав, що передбачають чіткий поділ на комбатантів (тих, хто воює) і некомбатантів — мирне населення. Їх статус чітко фіксується і захищається. Коли ж ця чітка чорно-біла картинка війни розмивається на сірі відтінки, виникають проблеми, з якими сьогодні стикається Україна.

Якщо мова йде про тих, хто відправляється в чужу країну таємно під виглядом волонтерів або тих, що вийшли у запас військових, то вони розуміють, що держава їх не визнає ні у випадку полону, ні у разі загибелі. Відповідно, будуть проблеми з соціальним забезпеченням їх сімей.

У всього своя ціна. Як бачимо, в Російській Федерації знаходяться люди — діючі або колишні військові, які готові брати участь у війні з невизнаним статусом.

На території Радянського Союзу, в тому числі і в Україні, є чимало учасників різних неоголошених воєн, які проходили під час холодної війни в Африці та Азії. Тоді також направляли в гарячі точки різного роду військових радників, а на ділі ці люди брали участь в організації і проведенні військових операцій.

Сьогодні колишні учасники неоголошених воєн звертаються до своїх урядів, щоб їм надали статус учасників бойових дій. Але формальних підстав для цього немає. Радянський Союз не оголошував війну, і ці люди отримували поранення і гинули без якого-небудь правового статусу.

Це було досить поширене явище під час холодної війни, причому з обох сторін протистояння — і в радянському таборі, і в західному (об'єднаному Америкою).

Але, в будь-якому випадку, людина сама робить вибір. Держава не може змусити йти кудись воювати. Адже солдатів приймає присягу на вірність своєму народові, і виконання завдань в іншій країні не входить в його обов'язки. У нього завжди є право відмовитися від подібних наказів.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети