Історія Чорнобиля доводить, що люди є більшою загрозою для природи, ніж серйозні радіоактивні забруднення навколишнього середовища. З моменту катастрофи на Чорнобильській АЕС пройшло майже 30 років. Люди покинули ділянку площею 4200 квадратних кілометрів, а останні дослідження показали, що дике життя життя там процвітає.
Коли їдуть люди, природа розквітає — навіть там, де дійшло до найгіршої в історії атомної аварії. Дуже можливо, що в даний час кількість диких тварин навколо Чорнобиля набагато більша, ніж до аварії, — говорить Джим Сміт з університету Портсмута (Англія).
Сміт разом з колегами провели докладні дослідження Зони і довели, що після зниження чисельності диких тварин, що виникли в результаті нещасного випадку, в даний час їх число зростає з неймовірною швидкістю.
Виявляється, що в даний час чисельність популяції лося, козулі європейської, оленя благородного і кабана там більша ніж у незабруднених природних заповідниках. У свою чергу, число вовків в сім разів більше, ніж травоїдних. Дані показують також, що кількість перерахованих травоїдних зростала протягом 1-10 років після аварії.
Общество → Яким буде Чорнобильський шлях-2015
Общество → Військовим в зоні АТО потрібно заборонити користуватись мобільником
Политические статьи → Ядерні ігрища самогубців.
Образование и наука → Що треба робити під час артобстрілу
Интервью → Семен Семенченко расширяет зону отлова контрабанды и вводит мобильные блокпосты