Два погляди на об’єднання в «єдину Українську церкву»

25 февраля 2014
6136 просмотров Голосов: 1 Автор:Евген Скил
article3938.jpg

Синод УПЦ КП направив звернення до духовенства УПЦ МП і до єпископів УАПЦ.

-

Погляд українських ЗМІ

У Філарета вважають, що через різке ослаблення впливу Росії об'єднання церков може відбутися. В УПЦ МП сприйняли ініціативу УПЦ КП досить стримано.

Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) запропонував духовенству УПЦ Московського патріархату невідкладно розпочати діалог про об'єднання. Таке рішення прийняв синод УПЦ КП.

З цим же закликом синод звернувся до деяких єпархій Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Синод закликав до «невідкладного подолання розділення православної церкви в Україні».

— Очевидна необхідність утворення єдиної помісної Української православної церкви, яка гратиме об'єднуючу роль у суспільстві. Суперечності між нашими церквами поглиблюють громадський поділ. За допомогою Божою цьому слід покласти край! — йдеться в заяві.

Синод УПЦ КП тут же направив звернення до духовенства УПЦ МП.

— Нам слід відкинути всі колишні образи. Ми повинні негайно почати діалог про об'єднання в єдину помісну православну церкву. Переконані, що Вселенський патріарх і більшість інших помісних православних церков визнають автокефалію єдиної УПЦ, — заявили в УПЦ КП.

Зі схожим закликом УПЦ КП звернулася до деяких єпископыв УАПЦ, але безпосередньо до предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія (Кудрякова) синод не звернувся, заявивши, що особиста позиція митрополита завжди заважала об'єднанню церков.

В УПЦ КП вважають, що зараз, через різке ослаблення впливу Росії, об'єднання церков може відбутися.

— Існуюче розділення має зовнішньополітичну причину — дії Кремля. Але враховуючи, що зараз вплив Росії на Україну різко ослаб, об'єднання може відбутися, — заявив секретар Синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

У свою чергу в УПЦ МП сприйняли ініціативу УПЦ КП досить стримано.

— Це не перше звернення УПЦ КП до нас. Як і безліч разів ми пропонували УПЦ КП повернутися в лоно церкви, з якого вони вийшли. Найближчим часом ми оголосимо нашу позицію з цього питання, — сказав представник УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко.

Володимир (УПЦ МП) — зліва, та Філарет (УПЦ КП)

-

Погляд російських ЗМІ

«Розкольники вирішили об'єднати православні українські церкви» — ЗМІ

Синод Української православної церкви Київського патріархату (неканонічної) запропонував створити в країні єдину помісну православну церкву. Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, відповідні звернення направлені духовенству УПЦ Московського патріархату і деяким єпархіях Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

У посланні йдеться, що єдина структура «могла б зіграти потужну миротворчу і об'єднуючу роль у суспільстві, сприяти взаєморозумінню між різними силами, недопущення розпалювання ворожнечі на національній, релігійній, регіональній, мовній основі».

У зверненні також підкреслюється, що необхідність подолати розкол «як ніколи очевидна в цей трагічний і доленосний момент історії українського народу».

Тим часом предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій відмовився вести діалог з главою УПЦ КП Філаретом.

— До мене нема чого звертатися з цього питання! Я ніколи з Філаретом ніякого об'єднання не визнаю. Об'єднання може відбутися, але без нього, — заявив він.

Довідка: Українська православна церква розкололася на початку 1990-х років. Одна з її частин знаходиться в підпорядкуванні Московського патріархату, а інша Київського. УПЦ КП, яку очолює митрополит Філарет (в миру Михайло Денисенко) не визнаний жодною з православних церков світу, в тому числі через те, що Денисенко був позбавлений сану і відданий анафемі Російською православною церквою. Сам Філарет і його прихильники даних рішень не визнають, вважаючи їх незаконними.

УАПЦ — одна з гілок Київської церкви, на сьогоднішній день знаходиться в неврегульованому канонічному статусі. Де-факто цей стан є автокефальним, однак він не визнається Церквами Вселенського Православ'я.

Похожие статьи:

Новости ОбществаВ Україні всі священики і єпіскопи призначалися і співпрацювали з КДБ. Філарет

Новости ОбществаЦей томос нас не влаштовує: як Філарет перезавантажив УПЦ КП

Новости ОбществаФіларет: Господь терпить зло до відповідної межі,а потім карає...Побачите- зло буде переможене...В історії зло ніколи не перемагало

Новости ОбществаНемає ніякого розколу, вся Україна підтримує визнану ПЦУ- Епіфаній

РелизыСвятійший Патріарх Філарет вшанує День Гідності і Свободи Літургією до Архистратига Михаїла

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk