Фітнес-ринок України. Перспективи 2015 року.

26 апреля 2015
3841 просмотр Голосов: 0 Автор:Кирилл Соломин
article8428.jpg

Будь-який ринок є субстанцією динамічною. Закони економіки, помножені на соціальні флуктуації, здатні багато змінити в житті кожного з нас. Звичайно, Україна 2013 і Україна 2015 року — це дві різні країни. Ми не будемо йде в ремісценціі з приводу кризи. Відзначимо, що в будь-якому випадку, соціальні процеси однозначно позначаються на економіці. В цілому ситуація в країні однозначно погіршується, проте уряду поки вдається замість падіння в прірву контрольовано зісковзує. Це дозволяє економіці не тільки адаптуватися до нових умов, а й суспільство отримує можливість більш адекватно розподілити зусилля з виживання.На тлі спаду в реальному, що виробляє секторі економіки, за бортом уваги дослідників залишається сфера послуг.

Відзначимо кілька тенденцій у цій сфері.

По-перше, споживач став більш чітко орієнтуватися на споживання не тільки вітчизняного продукту, а й вітчизняних послуг.

По-друге, рівень вимогливості споживача до якості послуг, що надаються виріс. Частково це продиктовано зрослим самосвідомістю і значно виросли інститутам громадянського суспільства.По-третє, в частині споживання імпорту вектор інтересу споживачів повернувся зі сходу на захід. Ця теза, думаємо, розшифровувати і пояснювати необхідності немає.У сукупності ці фактори здатні значно вплинути на ринок послуг, і це дійсно відбувається.

Ринок послуг у сфері фітнесу досить чутливий до економічної ситуації в країні. І дійсно, всі оператори ринку відзначають спад інтересу споживачів до фітнесу. І це зрозуміло. Сімейні бюджети середнього класу, основного споживача фітнесу, зазнали істотні корективи — зросли частки оплати комунальних послуг та витрат на харчування. Що цікаво, практично незмінними залишилися видатки на освіту та розвиток дітей, а це означає, що українці готові інвестувати в майбутнє своїх дітей.Одночасно експерти попереджають про загрозу своєрідних фітнес-бульбашок.

За останні кілька років в галузі вимальовувалися свої піраміди. Мається на увазі, коли оператори продають абонементи за поки недобудовані клуби. Ця, в цілому нормальна практика, в Україні зазнала своєрідну мутацію.

Мережа Спортленд створила прецедент, коли зібрані з клієнтів кошти не інвестувалися в капітальне будівництво, а акумулювалися на рахунках, як говоритися, до прояснення ситуації.

Однак алміністрація СпортЛенд порахувала ситуацію непрояснівшейся і, за повідомленнями ряду ЗМІ, вивела накопичені кошти з України на офшорні рахунки.Очевидно, що найближчим часом СФК «Спортленд» (Україна) оголосить про своє банкрутство. Це призведе до втрати послуг для великої кількості клієнтів, адже тільки в недобудовані клуби було продано більш ніж десяти тисяч абонементів.

Очікується значний соціальний вибух, особливо гучний через те, що клієнти фітнес-клубів це зрілі й активні люди середнього віку, здатні не тільки грамотно будувати стратегію протесту, а й ефективно її реалізувати. Власне, Майдан теж робив середній клас 35-річних.

Похожие статьи:

ОбществоГроші не пахнуть: звинувачується Спортленд

ОбществоОфициальное заявление от СФК «СпортЛэнд»

ОбществоРоссийская сеть Спортлэнд сворачивает бизнес в Украине или Бегство с Сильвер Бриза

Новости ОбществаСпортивный клуб EnerGYM (СпортЛенд) становится реальностью (ФОТО)

ОбществоФальшивая панацея «Фишман групп» для обманутых клиентов сети Спортлэнд

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети