Гімнастка Надія Васіна: Артисти не мають права стояти осторонь, поки на українській землі проливається кров наших військових

5 мая 2015
3690 просмотров Голосов: 2 Автор:Valeri
article8519.jpg

Українська гімнастка Надія Васіна переконана: артист з відомим іменем зобов’язаний займатися волонтерством, та своїм прикладом має заохочувати інших. Надія була членом національної збірної України з художньої гімнастики. У 2007 році здобула титул чемпіонки всесвітньої універсіади, має президентську нагороду за “Працю та звитягу”, вважається найгнучкішою спортсменкою в Європі. Нині має звання: майстра спорту міжнародного класу та співпрацює із всесвітньовідомим “Cirque du Soleil”. Дівчина не боіться їздити у зону АТО, передавати необхідні бійцям речі. Та влаштовує для них свої виступи, аби підтримати моральний дух.

Що найбільше вразило та зачепило вас на передовій?

Вражало те, як нас тепло кожен раз зустрічали хлопці. Дуже дбайливо ставилися до нас, турбувалися, чи не голодні ми, чи не змерзли, чи треба нам щось на ніч і т.д. Востаннє, коли їздила, мене навіть зустріли з моїми улюбленними трояндами.

Підтримку хлопців неможливо було не відчути. Хочу подякувати за це своїм друзям з 95-ї аеромобільної бригади.

Матеріальна волонтерська допомога повністю покриває потреби бійців?

Звісно, матеріально хлопців забезпечують непогано. Але найбільше мене зачепило те, що бійцям надзвичайно самотньо. На фронті вони бачать дуже багато жахливих речей, проходять крізь нелюдські випробування і після всього цього доля змушує їх залишатися на самоті з самими собою, навіть не маючи змоги з кимось поговорити про щось, крім війни. Щоденно їм доводиться боротися з цими емоціями сам на сам. Наприклад, та ж 95-а аеромобільна бригада, якою я наразі опікуюсь, знаходилася на Сході цілий рік. І лише нещодавно вони нарешті повернулися на ротацію до Житомира.

Пам’ятаю, як я приїздила в Слов'янськ вперше. Ми привезли необхідні речі, поспілкувалися з бійцями, а коли прийшов час повертатись, хлопці підходили і просили нас залишитися ще хоча б на трішки, не їхати так швидко. Тоді я зрозуміла, наскільки їм самотньо там.

Це була не єдина ваша поїздка?

Ми вже неодноразово їздили. Два тижні тому завершилася чергова моя поїздка до Слов’янську, цього разу я мала змогу бути на передовій цілий тиждень. Також заїжджали до Краматорську, гори Карачун.

Надалі планую їздити частіше, однак це не завжди так просто організувати. По суті, цивільні не мають бути на першій чи другій лініях фронту. Волонтерам не завжди є де зупинитися та заночувати. До того ж, треба постійно ховатися, аби не потрапляти на очі вищому військовому керівництву.

Вже знаєте, коли і куди поїдете наступного разу?

На днях вкотре відвідала наших хлопців які лікуються в Житомирському шпиталі. Порадувала їх фруктами та солодощами. Також завозили на полігон необхідні речі та спорядження.

Щодо наступної поїздки на фронт, поки ще точно не можу назвати дату та маршрут. Хлопці з 95-ої аеромобільної бригади зараз на ротаціі, потім повертаються назад. Тоді ми знову до них навідаємося. Дуже хочу ще поїхати і до районів Луганщини, зараз домовляємося про це.

Чи не важко тендітній дівчині забезпечувати цілу бригаду?

Важко. Знаєте, я не працюю з якимись організаціями чи партіями, а дію сама від себе. Також сама покриваю всі фінансові питання, хоча перелік необхідних речей дуже великий і це як медикаменти, так і колеса, і акумулятори. З труднощами доводиться стикатися доволі часто, тому завжди потрібна допомога. На жаль, знайти її інколи дуже не просто, а самому все купити неможливо. Ось, наприклад, придбала прилад нічного бачення, якого в моїх підопічних взагалі не було.

Але я дуже вдячна моїм друзям, які мене підтримують. І з коштами допомагають, і з одягом, і з технічним обладнанням, і навіть юридичну допомогу надають.

Чи достатньо уваги українські зірки приділяють волонтерству?

Артист завжди має подавати приклад. Коли більш-менш відомі люди не бояться публічно підтримувати свою країну (зі сцени, з телеекранів, зі шпальт газет), закликати іноземних колег та звичайних громадян до дії, опору, вони ризикують залишитися без нічого. Так вже склалося, що публічні люди, зробивши один неправильний крок, можуть втратити і славу, і пошану, і гроші. Не тому, що людина погана чи хороша, а тому, що за тим кроком буде спостерігати увесь світ. Тому багато хто боїться сказати свою думку.

Багато артистів допомагає, але про це майже ніхто не знає, тому що вони це не афішують. Наприклад, я зараз вперше публічно розповіла, що я волонтер. Дехто, не маючи змоги особисто приїхати в зону бойових дій, пересилає на фронт тисячі й тисячі доларів. На відстані чи поряд – не важливо — але треба допомогати нашій краіні та героям.

Але є і ті, які тримаються осторонь від проблем своєї країни. Звісно, я далека від думки, що всі мають кинутися на передову як, наприклад, моя подруга співачка Руслана, котра потрапила до лікарні з пневмонією.

А чи може відома особистість вплинути на решту українців, аби вони активніше займалися волонтерством?

Я вірю, що публічна особистість може стати зразком для всіх. Зрештою, звання артиста передбачає не тільки вміння красиво виглядати на публіці, будучи під прицілом камер, а ще й бути хорошим і без них.

Ну і кожен українець має для себе подумати: «Якщо хтось це може робити, то чому я не можу?».

Ми часто кажемо – «Вони про це подбають, вони це вирішать». «Вони» — це хто?! Це все починається з нас. З тебе, з мене, з нас!..

Якщо вже зайшла мова про артистів, то яка ваша думка про тих, хто продовжує виступати у Росії, отримує там нагороди?

Це особистий вибір кожного. Щодо себе, можу сказати, що не гребую їздити до Росії та виступати там, хоча емоційно дається непросто (нещодавно була з виступом у Санкт-Петербурзі). Однак думка про те, куди ці кошти підуть далі, спонукає працювати навіть у Росії.

Похожие статьи:

Новости УкраиныВ Україні 102 населених пункти залишаються без світла, із заметів звільнено 97 осіб - ДСНС

Новости Сельского хозяйстваУкраина с начала маркетингового года экспортировала 17,6 млн тонн зерновых

Новости УкраиныРибак відкинув можливість введення НС в Україні

Новости ПолитикиВіктор Пєлєвін про ситуацію в Україні

Новости БизнесаНаркотрафик.UA.

Комментарии (2)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети