Герої не вмирають! Поліський варіант

10 марта 2014
5512 просмотров Голосов: 0 Автор:Сіва
article4133.jpg

Поховали Віктора Прохорчука – бійця «Небесної сотні». У Володарську-Волинському Житомирської області в останню путь за останнє десятиліття так не проводжали нікого. Безліч люду, оберемки квітів. Довжелезна колона у супроводі оркестру рухалася від дому загиблого, через центр селища, аж до місцевого парку…

Віктор же перебував на Майдані від самого початку. Лише раз навідався до рідних у грудні. Регулярно телефонував матері та дружині. Зник 18-го лютого. Бійці з його сотні відшукали свого побратима через тиждень у морзі. Перед тим тіло загиблого виявили у дворах Хрещатика, куди було викинуте з численними слідами насильницької смерті та з перерізаним горлом. Саме так повелися «поплічники правлячого режиму» з людиною, котра хотіла жити в іншій країні, де кожен може відшукати своє гідне місце на суспільних сходинках. Саме так повелися з людиною, котра не побоялася відстоювати свої думки та сотень земляків у Києві під час 20-градусних морозів.

Ось тому 27 лютого на місцевому цвинтарі недоречно звучали слова володарського мера від Партії регіонів про якійсь надгероїзм, жертовність для країни. Бо цей виступ навіть перервав священнослужитель. Зате душевна промова вчительки Віктора Прохорчука викликала сльози навіть у мужніх чоловіків. Бо тут йшлося про просту людську жертовність, бажання допомогти оточуючим, котрим покійний володів ще з дитинства. В цю промову впліталися рядки з патріотичних віршів Василя Симоненка «Я проллюся крапелькою крові На твоє священне знамено» та вислови інших класиків.

Батьки загиблого кажуть, що побратими з Майдану їхнього 38-річного сина та інші небайдужі люди всіляко допомагали у підготовці до поховання.Прощалися з Віктором у рідному містечку, вкривши його синьо-жовтим прапором та під вигуки «Герої не вмирають!».

У самого ж бійця «Небесної сотні» залишилася дружина Наталія та двоє синів – Андрій (14 років), Сергій (5 років).

Цей матеріал створювався небайдужим спостерігачем, у котрого завалявся в кишені диплом журналіста. У той час, коли вся редакція газети «Прапор» із Володарська-Волинського переймалася підготовкою свіжого номера, де йшлося про сумлінних чиновників, відважну міліцію тощо. Все як у найкращому стилі «совка». Саме того «совка», що встиг не лише стати поперек горла Віктору Прохорчуку, а й конвульсійним ударом обірвати його життя…

Сергій Сіваченко

Похожие статьи:

Происшествия​На «Майдані» постраждалих вже 1635 осіб

Новости КиеваРаду пікетують 500 осіб - вимагають люстрації та доступу до інформації про кадрові призначення

Новости СпортаКиївський марафон організовує благодійний пробіг пам'яті «Небесної сотні»

Новости ПолитикиНебесна Сотня впритул наблизилась до Духа Святого.

Политические статьиНебесну Сотню Нобелівська премія цьогоріч оминула

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk