Хто не за Майдан, той підозрілий

26 апреля 2015
3517 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8423.jpg

Олесь Бузина був журналістом, Борис Нємцов — політиком. Один з них жив у Києві, інший в Москві. Один писав статті проти незалежної України, інший в Росії активно виступав на підтримку Майдану. Обидва вони були застрелені. У той час як смерть Нємцова викликала обурення і скорботу у всьому світі, співчуття по відношенню до смерті Бузини виявилося вельми стриманим.

Звичайно, Нємцов раніше був заступником прем'єр-міністра, і він був набагато більш відомою людиною, ніж Бузина. Але на Україні загинув не тільки цей журналіст — там був убитий ще й політик Олег Калашников, який раніше був членом Партії регіонів Януковича, а також журналіст Сергій Сухобок. До цього слід додати одразу кількох політиків — вони були активними членами Партії регіонів Януковича і всі вони нібито вчинили самогубство.

Поки ще не ясно, хто або що ховається за цими вбивствами, і чи є взагалі між ними якийсь зв'язок. Залишається відкритим і питання про те, яку роль в цих справах могли зіграти особисті драми, а також залученість в ділові відносини. Навіть в оточенні «Опозиційного блоку», збереженої частини Партії регіонів Януковича, є спостерігачі, які вважають фальшивими визнання в скоєних вбивствах нібито існуючої Української повстанської армії і які не виключають російського втручання. Однак той факт, що український президент не проявив стриманості і відразу після вбивства Бузини став говорити про політичну провокацію (те ж саме сказав і Путін після загибелі Нємцова), той факт, що українська влада поки проводять найважливіші розслідування без особливого завзяття і навіть халатно ( вбивства на Майдані, трагедія в Одесі 2 травня, коли загинули понад 40 осіб), — все це може мати фатальні наслідки.

В Івано-Франківську активісти правого сектору якраз недавно знову публічно побили політика і «усунули» його, кинувши в сміттєвий контейнер. Нібито це було зроблено через корупцію, однак, судячи з усього, важливу роль зіграв і той факт, що ця людина напередодні зареєструвала відділення партії «Опозиційний блок».

Радник міністра внутрішніх справ загрожує опозиційним політикам з екрану телевізора, в Дніпропетровську впливовий політик радіє з приводу вбивства Бузини і каже, що в результаті «одним виродком стало менше». Існує веб-сайт, який — слід сказати відверто — займається публікацією доносів. Його роботою керують волонтери, в тому числі радник українського міністра внутрішніх справ. Цей сайт тісно співпрацює не тільки з міністерством внутрішніх справ, а й з українською спецслужбою. На ньому публікуються фотографії, адреси та телефонні номери людей, на яких хтось «направив донос» і назвав їх терористами, сепаратистами, найманцями або військовими злочинцями. На сайті вже зібрано відомості на 32 тисячі чоловік, і ще тисячі «профілів» будуть додані найближчим часом. Бузина також фігурував у списку на цьому сайті — його класифікували як сепаратиста.

Той, хто знаходився серед демонстрантів на Майдані, неминуче має проблеми з такою партією як «Опозиційний блок». Майже всі його депутати 16 січня проголосували за катастрофічний закон, який зробив би з України диктатуру і привів би до ескалації протестів на Майдані. Керує сьогодні цією партією старий друг Януковича з Донецька — олігарх Борис Колесніков. Це нове старе обличчя опозиції. Можна не любити цю опозицію, ніхто не змушує співпрацювати з нею, але її потрібно поважати. Представники цієї партії були обрані до Парламенту — і насамперед за них проголосували ті виборці, які живуть на сході України, у Донецьку та Луганську.

Безжалісне ставлення до політичних противників було характерною рисою старого режиму. Позбавлення від старого режиму було метою протестів на Майдані. Саме тому так важливо боротися за політичну культуру, яка в даний час формується. Не можна миритися з діями радикалів, коли вони утискають іншомислячих (і не тільки представників старого режиму) і погрожують їм, а іноді навіть їх вбивають. Крім того, потрібно розслідувати всі вбивства, які можуть бути політично мотивованими, і цю роботу слід оголосити найголовнішим пріоритетом.

Володимиру Путіну, до речі, незабаром після загибелі Олеся Бузини вже було відомо про те, що це було «політичне вбивство», і він висловив занепокоєння з цього приводу. Нагадаємо: з моменту приходу Путіна до влади в 2000 році в Росії було вбито 19 опозиційних політиків, активістів правозахисного руху та журналістів. Жодне з цих справ не було розслідувано до кінця.

Похожие статьи:

Политические статьиВ Харкові хочуть зробити "ХНР"

ОбществоThe Guardian: Соратники Нємцова презентують його доповідь по Україні

Новости Общества​Користувачі соціальних мереж проти концертів Ані Лорак

Политические статьиThe Telegraph: У Москві отруїли союзника Нємцова

Новости в мире​Переговори Путіна з Китаєм з тріском провалилися. Він у важкій ситуації, - Нємцов

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk