Хто стоїть за конфліктом в Ємені?

3 мая 2015
2497 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8507.jpg

У світлі триваючого конфлікту в Ємені не існує єдиної думки про те, кому була вигідна спроба повалення політичного режиму в найбільш бідній країні Аравійського півострова. Протистояння єменських шиїтів з сунітами триває вже протягом тривалого часу і супроводжується періодичними провокаціями повстанців на кордоні з Саудівською Аравією.

Існує думка, що основним спонсором єменських хусит є Іран, для якого місцеві шиїти грали, роль дестабілізуючого чинника в тилу регіонального конкурента в особі Саудівської Аравії, яка, починаючи з 80-х рр., Стримувала зростання впливу Ірану в країнах Перської затоки.

Однак ескалація конфлікту відбулася тоді, коли при владі в Ірані вже знаходився налаштований на діалог із Заходом Х. Роухані. Не кажучи про загрози хусит взяти Ер-Ріяд у разі втручання Саудівської Аравії в конфлікт. Результати переговорів у Женеві дали виразне розуміння того, що сучасне іранське керівництво має тверді наміри вийти з міжнародної ізоляції. Який сенс Ірану надавати підтримку «ідеологічним» союзникам і формувати комплекс «обложеної фортеці» в іранському суспільстві, якщо вдалося домовитися з країнами «Шістки» (США, Китай, Великобританія, Франція, Німеччина, РФ) про обмеження ядерної програми в обмін на припинення дії міжнародних санкцій.

Крім того, реакція Ірану на військове втручання в конфлікт коаліції країн РСАДПЗ і ряду інших держав на чолі з Саудівською Аравією, після спроби повалення хусит легальної влади, була більш стриманою, ніж позиція Росії, яка стала наполягати на рівні РБ ООН на невтручанні міжнародного співтовариства в конфлікт в Ємені і звинувачувати Ер-Ріяд у провокуванні нестабільності в зоні конфлікту. Можна припустити, що військова операція Саудівської Аравії в Ємені стала наслідком однієї з закулісних домовленостей Ірану і США. Можливо, що в обмін на вихід з міжнародної ізоляції і можливість експортувати нафту і газ в ЄС, Тегеран погодився визнати малопривабливий в економічному плані Ємен. В іншому випадку Ер-Ріяд міг завдати превентивного удару по збройним формуванням єменських шиїтів задовго до вимушеної втечі за межі країни президента Ємену.

Похожие статьи:

Новости УкраиныКличко: Влада оголосила війну народу України

ОбществоУдар по верхах. Війна очима учасника АТО

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости в миреМеркель стримано налаштована щодо нормалізації відносин з Росією

Политические статьиЯдерні ігрища самогубців.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети