Хвилинка історії: Україна 1648 року

12 января 2015
3711 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article6701.jpg

Для «ватників», яких задурила російська пропаганда, пропонуємо до уваги: Карта України, 1648. Складена французьким військовим інженером, Польща, Wilhelm Beauplan, за часів правління Владислава IV.


Країна називається УКРАЇНА, не якась Новососія або Недоросія. А ось Росії ніякої немає, є Московія, дивіться самі (Oriens — Схід, ліворуч)

Хвилинка історії: Україна 1648 рокуОрієнтація щодо вашого погляду:
Oriens — Схід, ліворуч
Occidens — Захід, праворуч
Meridies — Південь, зверху
Septentrio — Північ, знизу

Назва карти: Delineatio generalis Camporum Desertorum vulgo Ukraina: cum adjacentibus provinciis / bono publico erecta per Guilhelmum le Vasseur de Beauplan, S. R. M'tis architectum militarem et capitaneum; sculpt. Guilhelmus Hondius fecit, Gedani, 1648
Видавництво: Willem Hondius
Автор: Markiz Guillaume le Vasseur de Beauplan

ps: Хто праворуч на мапі побачить RUSSIE (A) і подумає, що це «Росія», варто пояснити: — У Речі Посполитій, вся Львівщина (м. Леополіс на карті) і майже вся Західна Україна називалася — Руське Воєводство. В українській мові не існує альтернативи в перекладі: «руські», а має бути «руський» а не росіяни.

Так уже склалося, що головною особою, якій поставили стратегічну задачу «написання та впорядкування» історії Росії, а заодно і здійснившим цей захід, стала Імператриця Катерина II.

Послухаємо француза Боплана. «Боплан (Боплан Гійом, французький інженер. У 1630-1648 роках служив у польській армії. У 1650 році, повернувшись до Франції, видав книгу« Опис України ». — В.Б.) у своєму« Описі України », кажучи, що «Азов або Азак був узятий в 1642 році московськими козаками», тобто донцями, — говорить мовою козацтва запорізького, серед якого він жив і в рядах якого боровся (до речі, і під Азовом, в тому числі.) »[А.О. Скальковський «Історія Нової Січі або останнього коша Запорозького», Одеса, 1886 рік.].

Ще більш чітко думка викладена у інших російських учених: Ригельмана Олександра Івановича і Татіщева Василя Микитовича.

«Козача громада на Дону була утворена… за зразком Запорізької Січі. Історик XVIII століття Ригельман стверджує, що «Донські козаки від українських черкаських козаків дійсно почало свої подіяння на Дон.». Підтвердження тому Ригельман бачить в «Руському літописі» Татіщева, в якому згадується, що «в 16 столітті, за царювання царя і великого князя Івана Васильовича, з-за Дніпра з князем Вишневецьким черкаси (козаки. — В.Б.) на Дон перейшли, і там оселившись, місто Черкаське побудували ». [Ф.А.Щербініна «Історія Кубанскаго казачьяго війська», том 1, стр.461. Катеринодар, 1910 рік. Репринтне відтворення, 1992 рік.].

Похожие статьи:

Образование и наукаІсторія об'єднання України в одній Інфографіці

ОбществоСторінками історії. Невідомий Степан Бандера

СкандалІсторія Андрія Слюсарчука набула нових резонансів

Политические статьиМи збудуємо разом нову Україну

Образование и наукаВчені створили сайт, де знаходиться найбільша панорама Чумацького шляху

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети