Як навчитись економити гроші?

9 июня 2015
3621 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9055.jpg

Дуже часто ми витрачаємо гроші на речі, які нам зовсім не потрібні, або ми могли б замінити їх більш дешевими. Іноді цього зовсім не видно, і тільки історія операцій на банківському рахунку допомагає нам усвідомити, як багато грошей пішли в нікуди. Це складно, але можна навчитися володіти фінансами, не вдаючись до скупості, і не погіршуючи умов життя. Давайте розглянемо, як це можна зробити.

Робіть список покупок

Навчіться планувати абсолютно всі ваші витрати. Розписуйте витрати, які пов'язані не тільки з покупками, але і всі можливі витрати. Подумайте, чи все вам по-справжньому потрібно. Плануючи покупку інгредієнтів страви, прийміть до уваги, що все потрібно купувати, або в холодильнику залишилися продукти, які добре було б використовувати. Знайдіть рецепти, в яких ви зможете ці компоненти застосовувати, щоб не викидати їх у сміття.

Обмежте рахунок

Якщо ви не використовуєте тривалий час якісь прилади, то їх слід відключати. Кип'ятіть воду в такій кількості, що дійсно необхідно. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі, і встановіть регулятори яскравості, тому що не завжди потрібно так яскраво освітлювати всю квартиру.

Робіть менше візитів в магазин

Пам'ятайте, що кожен похід в магазин, це попадання в пастку маркетингових рішень, і спокуса купити кілька непотрібних речей досить велика. Робіть великі покупки раз на тиждень, у недорогих супермаркетах, де можна отримати дисконтну карту. Та й необхідність щоденних походів в магазин будуть загрожувати вам не тільки збільшенням витрат, але і додатковою витратою часу. Цілодобові магазинчики в спальних районах, як правило, відрізняються більш високими цінами на такі ж продукти і товари, які можна придбати в супермаркеті за меншу суму.

Економте на оренді житла

Раніше будували великі будинки, з кількома поверхами, в яких проживало багато людей і навіть поколінь. Сьогодні вже не актуальні подібні практики, тому що молоді подружні пари воліють жити в своєму житлі, без супроводу батьків або бабусь і дідусів. Тому, більшість молодих сімейних пар, які ще не встигли обзавестися власним житлом, орендують квартири. На сучасному ринку нерухомості ситуація не надто позитивна – немає факторів, які б регулювали ціни на оренду. Тому, часто вартість оренди житла – це сума, яку «висмоктали з пальця», і завжди можна знайти за цю ж ціну щось краще.

Не тримайте всі гроші у готівці

Розпланувавши свої витрати, залиште певну суму, а інші кошти покладіть на накопичувальний рахунок. По-перше, навіть якщо деяка частина грошей буде на дебетовій картці, ви не скрізь зможете витратити їх.

Використовуйте бібліотеки

Кожен фанат паперових книг розуміє, скільки грошей іде на купівлю книг. Спокуса придбати новенький томик є дуже великою і часом важко від цього утриматися. На жаль, дійсно хороші книги, коштують дуже дорого, і їх купівля є відчутним ударом для сімейного бюджету. Якщо ви знаєте, що книга, яку ви збираєтеся купити, після прочитання осяде на полиці, може краще буде її взяти з бібліотеки?

Похожие статьи:

Бизнес-технологииМільйон на заміннику дизпалива

Женский разделСамые выгодные покупки на goober.com.ua

ОбществоСекрети відпочинку

Мебель и бытКак правильно передвигаться в джунглях супермаркета

Продукты питания​Російська продукція залишає полиці українських магазинів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети