Як підняти самооцінку?

9 ноября 2015
2265 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10982.jpg

Невпевненість, тривожність, сумніви в собі — все це може бути «відгомоном» низької самооцінки. Як її підвищити?

Низька самооцінка — родом з дитинства. Можливо, батьки часто порівнювали вас зі старшою сестрою і це порівняння було не на вашу користь. Або друзі придумали прізвисько, яке ви сприймали вкрай болісно. Загалом, якась була то психологічна травма, після якої виникло розчарування в собі. І, незважаючи на те, що ви давним-давно виросли, дитячі комплекси залишилися. З усіма витікаючими.

Здавалося б, що поганого — коли людина просто хоче бути кращою! А потім ще кращою, і ще… Чого б він не досяг, він все одно собою не задоволений. Йому здається, що він зробив недостатньо або недостатньо добре. І продовжує гнатися за ідеалом, заганяючи себе фізично і морально.

Багато хронічно невпевнених в собі особистостей не стежать за собою: стоптане взуття, вицвілий піджак, щурячий хвостик на голові… Мовляв, навіщо на себе гроші витрачати, все одно кращим я не стану…

Такі люди є агресивними, справляючи враження не просто впевнених, а самовпевнених. Насправді все з точністю до навпаки — за демонстрацією сили часто ховаються слабкість і вразливість.

Невпевнену в собі людину можна дізнатися по промові. Вона рясніє фразами «не знаю», «навряд чи», «подивимося», «там видно буде». Тобто досить ухильно. Ще один прояв заниженої самооцінки — звичка надто часто вибачатися і дякувати.

Вам напевно таке знайоме: поруч з вами трудиться блискучий фахівець: розумний, талановитий, але абсолютно безініціативний. На нарадах відмовчується, до кар'єрного росту не прагне. А все тому, що боїться — в першу чергу не впоратися…

Працювати над самооцінкою краще разом з психологом — багато дитячих травм забуваються, і лише фахівець допоможе вам «вивудити» їх з підсвідомості. Проте дещо можна зробити самостійно.

Запишіться в спортзал. Психологи довели: регулярний фітнес піднімає самооцінку. Навіть якщо ви ще не встигли накачати прес, все одно відчуєте себе привабливішим, ніж раніше.

Ведіть щоденник досягнень. Поставте собі мету: кожен день успішно завершувати п`ять справ. Завдання повинні бути простими — прибрати в квартирі, погладити, влаштувати ранкову пробіжку. Досягнувши мети, поставте галочку — мозок любить завершені цикли. Вас манять масштабні проекти? Складіть «план життя» на рік, записавши туди завдання-максимум. Скажімо, навчитися водити машину або закінчити курси дизайну. І планомірно йдіть до своєї мети. Час від часу перечитуйте щоденник — відчуєте гордість і задоволення.

Похожие статьи:

Образование и наукаМеханізми трансформації та духовного падіння людей – застереження предків

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk