Як правильно виховати дитину?

19 июня 2015
3128 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9222.jpg

Виховання дитини — це важка, відповідальна і, разом з тим, почесна робота в житті будь-якої людини. Кожен батько бажає своїй дитині тільки добра, хоче, щоб його син або дочка росли здоровими, розумними, добрими, справедливими, щоб вміли, подорослішавши, уберегти себе від небезпек нашого неспокійного світу. Разом з тим, багато батьків не помічають, як власною поведінкою вкладають у свідомість дітей зовсім не ті життєві принципи і установки, які хотіли б прищепити їм. Наведені нижче приклади, можливо, змусять кожного поглянути на процес виховання дітей з іншого боку.

1. Вживання спиртних напоїв і куріння

Якщо хоча б один з батьків випиває (навіть помірно) або курить, можна з упевненістю сказати, що ніякі слова і погрози типу: «Тільки спробуй закурити!», «Не смій пити, поки не виріс!» і т. д., не допоможуть. Батьки — це перші авторитети в житті дитини: найкращі, найкрасивіші, «круті». Діти мріють стати такими ж, як їх незрівнянні тати і мами. Особливо небезпечна установка: «Тобі не можна пити, поки ти маленький!». Вживання алкоголю одразу стає у свідомості дитини мірилом дорослості: «Якщо я п'ю — я дорослий, ніж раніше почну — тим раніше подорослішаю!». Те ж саме можна сказати і про куріння. У цьому випадку тільки своїм прикладом батьки можуть вселити дитині, що жити, радіти і розслаблятися можна без вживання сигарет і алкоголю. Краща заміна — активний спосіб життя, ігри, читання казок і т. д.

2. Правила поведінки на вулиці

Вулиця — це місце, з яким дитина дуже скоро зіткнеться віч-на-віч. І тут від батьків і їх власного прикладу залежить, наскільки він зуміє огородити себе від небезпек. Найголовніше, до чого повинні навчити батьки своїх дітей — це правила переходу через проїжджу частину. Дуже часто можна спостерігати картину, коли мама чи тато з дитиною перебігають дорогу в недозволеному місці, або, не дочекавшись зеленого сигналу, починають переходити дорогу, або йдуть по зебрі як напролом, не дивлячись по сторонах. Все це відкладається у свідомості дитини. І коли він буде переходити дорогу самотужки, то буде слідувати тим правилам, які йому дали батьки. А враховуючи, що швидкість пересування і реакція у дітей значно нижча, ніж у дорослих, неважко здогадатися, до яких сумних наслідків це може призвести.

Те ж саме стосується всіляких огорож, сигнальних стрічок. Навіть якщо доросла людина йде одна, вона повинна розуміти, що за ним в даний момент можуть спостерігати чиїсь діти, які, ймовірно, послідують його прикладу.

І, звичайно, батьки повинні привчити своїх дітей уникати спілкування з незнайомцями, не піддаватися на їхні провокації, як то: допомогти врятувати цуценя, показати на телефоні, як проїхати туди-то і туди-то, просто підійти за цукеркою.

3. Відносини з іншими людьми

Не варто вимагати від дитини, щоб він вами не командував, якщо ви постійно даєте йому вказівки в наказовому тоні. Не варто вимагати від нього поваги, якщо ви нешанобливо спілкуєтеся з батьками своїми або дружини/чоловіка. Не варто вимагати від дитини, щоб він не брехав, якщо ви самі часто обманюєте. Не можна вимагати від іншого того, що ви самі не здатні виконати. Діти — вони, як губка, все вбирають свідомо і несвідомо, всі ваші звички, ваші фрази, ваш спосіб поведінки і мислення буде копіюватися без розбору на хороше і погане. Тому є дуже хороша англійська приказка: «Не виховуйте дитину, виховуйте себе, він все одно буде схожий на вас».

Тільки особистий приклад батьків є запорукою правильного виховання дітей.

Похожие статьи:

ОбществоЯк вести сімейний бюджет при нерегулярному заробітку?

Здоровье и медицина10 порад тим, хто кидає палити

Здоровье и медицина10 хитрощів, що допомагають запобігти старінню

Общество7 одкровень бізнесменів: що вас може очікувати?

Здоровье и медицинаАлкоголь і спорт: чи можна поєднувати?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети