Як вести сімейний бюджет при нерегулярному заробітку?

15 апреля 2015
3766 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8287.jpg

Якщо ви не працюєте на ставку і не маєте стабільного щомісячного доходу, то ви напевно відчуваєте проблеми з плануванням сімейного бюджету. Наші поради вам допоможуть!

Існує маса видів діяльностей, при якій дохід нерегулярний. Наприклад, приватні підприємці, агенти з продажу, репетитори і позаштатні співробітники. Словом, всі ті, у кого в цьому місяці може бити мільйон, а в наступному — копійка. І як при такому заробітку планувати сімейний бюджет? Ось ваша сім'я і живе, ніби катається на гойдалці: то перебивається з хліба на воду, то шикує і обідає в ресторанах.

Зрозуміло, нічого хорошого в таких контрастах немає, тим більше, що і ви напевно відчуваєте стреси, гадаючи, на яку суму можна розраховувати в цьому місяці. Пропонуємо вам поради, які допоможуть вам впорядкувати фінанси і відчути себе більш-менш стабільно.

— Якщо ви створили свій власний бізнес і самі визначаєте свій дохід, розрахуйте мінімальну суму, яку ви будете платити самій собі в будь-який, навіть самий поганий місяць. Якщо місяць буде вдалим і ви зможете забезпечити собі «премію», відкладіть її частину в резерв.

— Якщо ви отримуєте відсоток від досконалої операції (ріелтор, брокер, дистриб'ютор), ви напевно можете вирахувати результат навіть самого поганого місяця — на цю суму і розраховуйте, плануючи свої витрати. У випадку, якщо ви укладаєте одну угоду в 2-3 місяці, порахуйте, чи покриває отримана сума ваші витрати за цей період. Якщо зароблених грошей не вистачає, щоб прожити «від угоди до угоди» — пора шукати ще одне джерело доходу.

— Не беріть у борг і уникайте кредитів. Справа в тому, що існує одне жорстке правило: щоб позичати гроші або брати кредити, потрібно володіти досвідом і мати стабільний щомісячний дохід.

— Якщо один місяць у вас видався невдалим, це ще не привід для паніки. А ось якщо протягом декількох місяців ви сидите на мілині, пора задуматися над іншим джерелом заробітку. Постійно стежте за ринком і прогнозами аналітиків, щоб розуміти, чи будуть затребувані ваші послуги в перспективі.

— Було б ідеально, якби у вашій родині хоч у когось був стабільний дохід, нехай і невеликий. Саме тому, створюючи бізнес, варто десять разів подумати, чи залучати до нього вашого чоловіка або нехай працює, як і раніше, клерком в офісі.

— Враховуйте вигідність знижок і сезонних покупок (сезонних розпродажів). Пам'ятайте, що деякі покупки вигідніше робити в певний час і краще його дочекатися. Можна скласти список таких «сезонних» речей.

— І, найголовніше — будьте оптимісткою, не втрачайте віру в майбутнє і вселите це оптимістичне ставлення своєму чоловікові і дитині. Адже чорна смуга в житті завжди змінюється світлою!

Похожие статьи:

ОбществоВолонтери в Одесі. Хто і як грає на вашому співчутті?

ОбществоСтан Хосні Мубарака покритий "мороком"

ОбществоПереселенці в Харкові: Що далі - не знаємо

ОбществоЩе одна країна відмовилася від Росії

ОбществоЯка найбільша біда українського суспільства

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети