Яким буде майбутнє?

1 июня 2015
3973 просмотра Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8923.jpg

Де ми будемо жити, скажімо, років через п'ятдесят? А на чому їздити? Звичайно, можна просто перечитати наукову фантастику і помріяти про різні чудеса, але куди більш вірні та точні прогнози дають футурологи, виходячи з сьогоднішніх тенденцій і рівня наукових технологій. Ось найцікавіші з проектів, які можуть здійснитися вже у цьому столітті.

Сонце і вода

Вже до 2050 року 66 відсотків населення земної кулі буде жити в містах (зараз — 54 відсотки). Кількість городян зросте з нинішніх семи до десяти мільярдів. Не буде їм тісно? І вистачить енергетичних ресурсів для підтримки життєзабезпечення такої маси громадян?

Один з виходів — так звані «будинки сонця». Власне, ідея систем комунікацій, що працюють на сонячній енергії, далеко не нова. Але на практиці це здійснити не так просто. Проект Halo, розроблений групою Team Sweden, в яку входять студенти понад 40 університетів, являє собою концепцію житлового будинку, повністю функціонуючого на сонячній електриці. На 95 відсотків конструкція складається з відновлюваної деревини. В Halo входять понад 30 скріплених один з одним ізольованих модулів. Сонячні батареї розташовуються на даху і забезпечують енергією весь будинок.

Ще варіант — використовувати припливну енергію. «Гідроелектричний приливний будинок» — це проект дизайнера і архітектора Марго Красожевича. У будівлі дві оболонки — зовнішня і внутрішня. У зовнішню, що складається з бетону, вбудовані сонячні батареї і гідравлічні турбіни, що забезпечують житлову зону електрикою, вироблювану приливними хвилями. Внутрішня оболонка виготовлена з легкого алюмінію, по мірі приливних змін вона піднімається і осідає… Таким чином енергія припливів працює в симбіозі з вітром і сонцем. Правда, такий будинок можна побудувати тільки на березі океану.

А у випадку масштабної катастрофи уникнути сумних наслідків допоможуть плавучі міста. Проект «Ноїв ковчег», придуманий сербами Олександром Йоксимовичем і Оленою Ніколіч, являє собою штучно створений острів-фортецю, з'єднану гнучкими комунікаційними кабелями з океанським дном. Турбіни стануть переробляти океанські хвилі в енергію. Стіни фортеці заввишки 30 метрів будуть захищати його від природних стихій.

В житлову зону «Ковчега» будуть входити будинки, парки, ліси і пляжі. Там будуть створені всі умови для збереження живих видів, від рослин до людей.

Корпорація Shimizu, у свою чергу, запропонувала проект Ocean Spiral, що передбачає будівництво міста… під водою. Масивний скляний купол Blue Garden діаметром 500 метрів повинен вміщати п'ять тисяч жителів. Комплекс, спроектований з урахуванням захисту від природних катаклізмів і температурних перепадів, буде використовувати енергію землі і води. У глибоководній зоні Earth Factory вестиметься розробка морських ресурсів для життєзабезпечення мешканців міста.

Головне — швидкість!

Фантасти вже давно описали «транспорт майбутнього», що представляє собою капсули, які з величезною швидкістю переміщаються по трубах на великі відстані… В реальному світі ідея проекту Hyperloop була запропонована засновником Tesla Motors Елоном Маском. Капсули будуть пересуватися під тиском на повітряній подушці по сталевій трубі, що тягнеться на тисячі кілометрів. Наприклад, відрізок шляху в 500 кілометрів ви таким чином зможете подолати за 35 хвилин на швидкості до 1000 кілометрів на годину. Одна капсула міститиме від шести до восьми осіб.

А дизайн-студія Fast Company розробила літаючу карету, яка вирішить проблему швидкої та невідкладної медичної допомоги, змусивши медиків і пацієнтів забути про пробки і запізнення. Дрон Argodesign здатний приземлятися де завгодно. Він може доставити лікаря до пацієнта, якого при необхідності госпіталізації занурять на той самий транспортний засіб, який миттю доставить його в клініку.

Гібрид літака із залізницею та комп'ютером

Компанія Studio Globe винайшла новий вид транспорту — Horizon System, який об'єднує літак з потягом. У «вагон» SkyLink пасажири зможуть сісти на станції SkyStation, після чого платформа SkyShip помчить в небо.

Важко уявити собі літак без вікон і ілюмінаторів. А якщо їх замінять екрани-панелі з панорамним оглядом? Windowless Fuselage — це ноу-хау британської інноваційної компанії Centre for Innovation Process (CPI). Дисплеї з високою роздільною здатністю будуть демонструвати нам навколишні види. Зображення буде надходити з камер, розміщених на зовнішній стороні літака. Також панелі можуть грати роль освітлення, змінюючи колір в різний час доби. Концепцію вдасться втілити приблизно до 2035 року, обіцяють розробники. Правда, швидше за все, технологія спочатку буде використовуватися тільки в комерційній авіації.

Похожие статьи:

ОбществоЩе одна країна відмовилася від Росії

ОбществоВолонтери в Одесі. Хто і як грає на вашому співчутті?

ОбществоПереселенці в Харкові: Що далі - не знаємо

ОбществоЯк вести сімейний бюджет при нерегулярному заробітку?

ОбществоСтан Хосні Мубарака покритий "мороком"

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети