Китай не хоче співпрацювати з Росією та ворогувати із США

3 июня 2015
3197 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8963.jpg

Нещодавно КНР випустила дев'яту за рахунком «Білу книгу», присвячену питанням оборони. У деяких країнах вважають, що уявні противники Пекіна — це Вашингтон і Токіо, і він разом з Москвою бореться проти них. У зв'язку з цим Китай вирішив роз'яснити, що він не укладає союз з Росією, не виступає проти США і не намагається помститися Японії. Саме на цих трьох «не» і базується поточна стратегія країни.

Про це йдеться в статті, опублікованій в китайському виданні «Дунфан жибао».

Не вступати в альянс з Росією.

Важливо відзначити, що, хоча Москва і Пекін розширюють співпрацю, мають однакову точку зору з приводу необхідності багатополярного світу і забезпечення стабільності в регіонах, а також постійно проводять військові маневри, країни твердо дотримуються принципу побудови партнерських відносин всебічного стратегічного співробітництва, яким ніяк не властивий характер військового блоку.

Не протистояти Америці.

Крім того, що голова КНР Сі Цзіньпін неодноразово підкреслював, що Тихий океан цілком здатний «вмістити» як Пекін, так і Вашингтон, він також сподівається вибудовувати двосторонні відносини на основі взаємоповаги і взаємовигідного співробітництва, в яких не буде конфліктів і конфронтації. Важливо те, що Китай не ігнорує військову присутність США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР). Навпаки, він дотримується того пристрою в регіоні, яке було сформовано після Другої світової війни: ООН не заважає Америці розміщувати бази в Південній Кореї і Японії, і не виступає проти того, що вона переслідує свої інтереси в АТР.

Не мститися Японії.

Пекін, звичайно, дуже обурений тим, як Токіо спотворює історичні факти, і насторожено ставиться до спроб правого політичного крила країни поставити мілітаризм понад усе. Проте Китай розуміє, що йому необхідно економічно розвиватися, тому потрібно співпрацювати з Японією. Спроби помститися і нажити ворога по сусідству ні до чого доброго не приведуть.

Звичайно, в Китаї повно тих, хто хотів би, щоб три вищеописаних принципи звучали навпаки, зазначається в статті. Однак очевидно, що така політика була б неправильною, або навіть примітивною. Тому дуже важливо вибудовувати відносини з цими державами, на основі даних трьох «не». У всьому потрібно знати міру: дружити з Росією, але не вступати в союз, адже це неминуче призведе до конфлікту з США і Японією. Виступати проти японського мілітаризму, але не поводитись настільки безглуздо, щоб не нашкодити економічному співробітництву з Токіо. Що стосується відносин з Америкою, тут Пекіну потрібно просто намагатися не перетворитися остаточно в її головного ворога.

«Насправді Китаю досить легко не вступати у союз з Росією, а не протистояти США і не мстити Японії — складно. Проте якщо підходити до проблеми з холодною головою, то рішення міжнародних питань може стати набагато більш легкою справою. І давайте не будемо забувати про три «не» і донесемо ці принципи до всього світу», — наголошується в кінці публікації.

Нагадаю, як писало на початку травня цього року британське видання Financial Times, «навіть китайці не хочуть інвестувати в Росію через санкції Заходу».

Похожие статьи:

ОбществоВ Японії відкрили готель для жінок, які хочуть поплакати

Новости в мире​США розмістять в Японії два додаткових есмінця для захисту від КНДР

Образование и наукаВ індійському підручнику написали про атомний удар Японії по США

Политические статьи6 глобальних наслідків вторгнення до Криму

ПроисшествияУ Японії через снігопади загинуло семеро людей

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети