Китай планує фінансувати будівництво газопроводу з Ірану в Пакистан

3 мая 2015
2778 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8503.jpg

На початку квітня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що китайський бізнес планує фінансувати будівництво газопроводу з Ірану в Пакистан. Інтерес до реалізації проекту «Трубопровід світу» відновився після досягнення домовленості з Іраном про обмеження ядерної програми в обмін на скасування міжнародної заборони на експорт енергоносіїв в довколишній перспективі.

Незважаючи на те, що даний газопровід має особливе значення для Пакистану, який відчуває дефіцит у природному газі та електроенергії, існують виправдані політичні ризики для його будівництва. Протягом довгих років Пакистан є союзником США в Південній Азії і на Середньому Сході, що негативно сприймалося Іраном, чия позиція щодо ядерної програми збігалася з точкою зору Індії, основним геополітичним супротивником Пакистану, до того як США визнали право Індії на розвиток ядерних технологій. Бар'єром на шляху до розвитку оптимального двостороннього співробітництва в енергетичній сфері тривалий час є проблема безпеки держкордону, через яку на іранську територію надходять наркотики і просочуються збройні угруповання сепаратистів-белуджів, які налаштовані на створення власної держави на стику кордонів Афганістану, Пакистану та Ірану. По периметру кордону з боку Ірану була створена залізобетонна стіна. Але чомусь зазначені політичні ризики не бентежать китайських інвесторів, які не так давно відмовилися внести передоплату для реалізації більш безпечного і масштабного проекту російського газопроводу в Китай «Сила Сибіру».

Ймовірно, готовність Піднебесної профінансувати будівництво газопроводу «Трубопровід світу» спрямована на сприяння виходу нафтогазового сектора Ірану з міжнародної ізоляції. Це підкреслює намір Китаю грати роль посередника у формуванні енергетичної взаємозалежності своїх двох давніх партнерів, Пакистану та Ірану. Не можна виключати ймовірність того, що Китай розраховує таким чином перешкоджати надмірного зближення Ірану і зі своїм давнім конкурентом в Південній Азії в особі Індії, яка напряму набуває перські вуглеводневі ресурси.

В якійсь мірі в інвестиційному участю Китаю в ході реалізації проекту «Трубопровід світу» зацікавлені США, які до досягнення взаєморозуміння з Іраном скептично ставилися до даної ініціативи. Вашингтон не зацікавлений у зближенні Ірану і Росії у сфері реекспорту природного газу на європейський ринок. Китайські інвестиції в розмірі 2 млрд. дол. В «Трубопровід світу» дозволять спрямувати потоки експорту іранського газу до Пакистану до того, як будуть визначені маршрути доставки блакитного палива в ЄС. Надходження іранського газу на ринок Пакистану повинно вплинути на переконання Індії приєднатися до участі в даному проекті і отримувати іранський газ через територію Пакистану. Фактично даний газопровід може зіграти роль альтернативи ТАПІ, реалізація якого проблематична на увазі нестабільної ситуації на території Афганістану. Швидше за все, США розраховують запобігти зближення Ірану та Індії з РФ, завдяки формуванню енергетичної взаємної залежності, де роль транзитера буде грати Пакистан, в якості опори США в регіоні Південної Азії.

У даному контексті інтереси Китаю і США багато в чому збігаються. Хоча не виключено, що до подібного варіанту взаємодії не буде готова індійська сторона. Не факт, що перспектива ефективної взаємодії в газовій сфері здатна компенсувати неврегульовані територіальні суперечки в індійсько-пакистанських відносинах, включаючи Кашмір.

Похожие статьи:

Новости в миреУ Пакистані засудили до страти підданця Великобританії, що оголосив себе пророком

Новости в миреУ Пакистані терористи закидали гранатами кінотеатр

Новости ПреступностиЭкс-премьер Пакистана приговорен к 10 годам тюрьмы по делу из «панамского архива»

ПроисшествияВ Пакистане потерпел крушение авиалайнер.Все погибли

Новости в миреВ результаті теракту в Пакистані загинули 11 поліцейських

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети