Кримінальні хроніки мережі Спортленд або закамуфльоване банкрутство

18 февраля 2015
4162 просмотра Голосов: 1 Автор:Настя Коваленко
article7428.jpg

Шановні клієнти спортивного клубу СпортЛенд в ТОЦ «Silver Breeze»!

Із задоволенням повідомляємо про відкриття в квітні нового спортивного клубу EnerGym. »

Саме з таких слів починається повідомлення на сайті ТОЦ «Сільвер Бриз» про чергове довгоочікуване відкриття, тепер уже як виявляється не клубу Спортленд, а нового спортклубу EnerGym.

Для людей, які вперше прочитають цю інформацію, вона нічого не скаже, але для клієнтів мережі Спортленд, які ось уже близько двох років чекають відкриття клубу в ТОЦ «Сільвер Бриз» це чергова гучна заяву і привіддля нових запитань як до мережі фітес клубів Спортленд так і до власників торгового центру.

Намагаючись неупереджено розібратися в ситуації із затримкою відкриття фітнес клубу Спортленд в ТОЦ «Сільвер Бриз» і абстрагувавшись від взаємних звинувачень клієнтів клубу і керівництва мережі, мною було «перелопачено» дуже багато матеріалів якими рясніє інтернет. Будь-який неупереджений читач слідуючи моєму прикладу може і сам поринути у цей клондайк гучних епітетів, звинувачень керівництва СпортЛенд в аферизмі і шахрайстві, описі схем «фінансової піраміди» мережі фітнес-клубів і багато іншого… І почитавши все це, ви можете і самі зробити свої висновки, зрозумівши «ху є ху» в цій історії.

Мої ж умовиводи базуються на критичному осмисленні конкретних фактів і аргументів, які часом важко розгледіти, зпівставити, а найголовніше — скласти в єдиний пазл складної головоломки.

Отже, Міжнародна мережа фітнес клубів «СпортЛенд» (створена на території Росії і налічує там 12 діючих клубів) в 2011 році виходить на український ринок з відкриттям клубу в ТРЦ «Дарниця» загальною площею 1500 кв.м… з наданням клієнтам послуг тренажерного залу і групових програм. У період з 2011 по 2013 рік мережа відкриває ще 8 клубів (всі в Києві) аналогічних параметрів і функціоналу.

Загальний опис функціонуючих клубів мережі Спортленд можна скласти з відгуків в соціальних мережах. З коментарів самих клієнтів клуби отримали наступні оцінки: «маленькі, незручні качалки», «задушливі, затхлі зали», «бруд в клубі», «басейн не чистять», «грибок в душових і роздягальні», «поламаний і морально застарілий спортивний інвентар »і т.п… Такі ж неприємні характеристики у клієнтів викликає персонал клубів мережі:« хамство »,« зарозумілість »,« ігнорування скарг клієнтів »,« непрофесіоналізм тренерів »,« злодійство персоналу »..., Втім, введіть у пошуковик запит« відгуки про Спортленд »і ви самі зможете насолодитися коментарями « задоволених »клієнтів. Хоча на захист персоналу мережі Спортленд слід сказати, що не можуть люди, у яких квартальна заборгованість по заробітній платі, бути хорошими працівниками та адекватно виконувати свої професійні обов'язки. Почитайте форуми і сайти відгуків співробітників про роботодавців, і ви самі все зрозумієте.

Отже, у Києві діє 9 клубів, 8 з яких так званого економ формату, тобто обмеженою площею з невеликим спектром послуг, що надаються. З цієї статистики вибивається клуб на Солом'янці, адресу ви можете знайти на сайті Спортленд. На відміну від інших клубів мережі тут є функціонуючий басейн, який правда вже кілька разів закривався на тривалий термін через порушення санітарних та протипожежних норм в клубі. Але примітний не сам клуб, а історія його переходу в структуру мережі Спортленд.

В одному з виправдувальних матеріалів мережі Спортленд що вийшов 29 грудня 2014 на ресурсі Gazeta.ua генеральний директор «СпортЛенд Груп» Олег Ткач розповів про особливості розвитку фітнес-індустрії в нашій країні і про те, кому вигідна дискредитація його компанії в ЗМІ. У цьому інтерв'ю він вказав на те що компанія з дискредитації СпортЛенд організована його конкурентами, вказавши як приклад мережа «Планети Фітнес» у якої було чотири клуби, а зараз два, і попросив журналістів вивчити — куди поділися ці клуби, і в чиї руки вони пішли? Так от, питання вивчили і з'ясувалося, що один з цих клубів по вул. Кудряшова, 16 А «пішов»… в руки мережі «Спортленд». Як сказав полководець Марк Антоній: «Твій найгірший ворог — це ти сам». Але тут слід звернути увагу навіть не на невігластво вищого керівництва компанії, яке не володіє інформацією і намагаючись виправдатися тільки ще більше тоне у брехні, а те, що клуб « Планети фітнес » на Кудряшова перейшов в руки СпортЛенд фактично шляхом рейдерського захоплення. Так, керівництво «Планети фітнес» в листопаді 2012 року звинуватило мережу фітнес клубів «Спортленд» в тому, що мережа розгорнула компанію по дискредитації «Планети фітнес». Намагаючись захопити клуб на Солом'янці (КУдряшова), Спортленд не гребував ні залученням контролюючих органів для закриття клубу, ні «самоорганізацією» клієнтів «Планети фітнес» для подачі позовів до суду і переоформлення клубних карт «Планети фітнес» на Спортленд. У соціальній мережі Вконтакте досі зареєстровано співтовариство, організоване і підтримуване менеджерами СпортЛенд де, активно просувалася тема переходу всіх клієнтів «Планети фітнес» в клуб «Спортленд».

Повторюся, в Києві функціонує 9 клубів мережі Спортленд один з яких з басейном, але є ще один міфічний клуб на Теремках який також має віртуальний басейн (дивіться рис. 1), принаймні на сайті розміщені його фотографії, а у відділі продажів продають абонементи з басейном (які, до речі, на порядок дорожче ніж без наявності такого).

Рис.1

Насправді ж жоден із зазначених двох басейнів у клубі на Теремках не функціонує!

Що це? Халатність адміністратора сайту, недогляд керівництва або спланований обман клієнтів? Відповісти самі на це питання або ж просто почитайте відгуки клієнтів цього клубу на профільних ресурсах, — дізнаєтеся багато цікавого.

У 2013 році після рейдерського захоплення клубу «Планети фітнес» на Солом'янці та відкриття клубу з неіснуючими басейнами на Теремках розвиток мережі фактично припинилося і впродовж двох минулих років СпортЛенд так і не вдалося запустити жодного анонсованого клубу. Таких клубів у мережі 3, це клуби на Осокорках, Дніпровської набережної та Лук'янівці. Всі ці клуби знаходяться приблизно на одній стадії будівництва або відкриття (як кому буде завгодно), терміни здачі по всім клубам переносилися протягом двох років від чотирьох до шести разів залежно від клубу, по всім клубам вже близько двох років йде передпродаж абонементів і загальне кількість проданих абонементів становить близько 15-17 тисяч. Кінцеві терміни здачі по всім клубам в черговий раз перенесено з IVквартала 2014 на I кварталу 2015.

Тепер давайте проаналізуємо в чому звинувачують мережу фітнес клубів Спортленд клієнти самої мережі та журналісти, які проводили свої розслідування.

Перше: так зване «ШАХРАЙСТВО з басейном».

Звинувачення полягає в тому, що мережа Спортленд збільшує суми доходів від продажу абонементів у фітнес клуби за рахунок включення у вартість абонемента неіснуючої «опції» — басейну, який свідомо не планується до відкриття.

Якщо відкинути все лушпиння і прибрати емоції, можна виокремити основні етапи реалізації даної схеми:

  1.Анонсоване відкриття клубу з басейном на стадії будівництва.

  2.Попередня продажа абонементів, де левову частку становлять абонементи з басейном.

  3.Свідоме затягування відкриття клубу для збільшення кількості проданих абонементів.

  4.Часткове відкриття клубу (тільки суха зона) з перенесенням дати відкриття басейну на невизначені строки.

  5.Кліентам пропонують відвідувати басейн в іншому клубі (як ви пам'ятаєте, такий клуб всього один на місто).

Найгірший варіант, — клуб взагалі не відкривається (але це вже інша схема і буде описана нижче)

Таким чином сума від реалізації абонементів збільшується, при цьому послуги по відвідуванню басейну клієнту в даному клубі не надаються.

Це звинувачення повністю підтверджується на прикладі клубу на Теремках, і також ми бачимо схожі елементи реалізації схеми на прикладі трьох недобудованих клубів мережі Спортленд, відкриття яких «планується» на поточний квартал цього року. Але тут покаже тільки час, хоча всі передумови для самого плачевного кінця вже на обличчя.

Друга схема в якій звинувачується Спортленл, це організація «ФІНАНСОВОЇ» або «МЕРЕЖЕВОЇ ПІРАМІДИ».

Спочатку мережа Спортленд будує кілька невеликих клубів з мінімальними вкладеннями коштів для створення «організаційної» і «медійної» майданчика. Потім анонсується відкриття нових клубів вже на порядок вищого класу (велика площа, збільшення спектру та якості послуг, зокрема наявність басейнів) і проводиться відповідна рекламна кампанія, паралельно стартує масований продаж абонементів у споруджувані тільки на папері («віртуальні») клуби, який в рази перевищує їх майбутні пропускні можливості. Відкриття клубів знову ж, переноситься на невизначений термін, а вартість абонементів поступово збільшується у зв'язку з наближенням «дати відкриття».

У кінцевому рахунку мережу Спортленд оголошує себе банкрутом, заплановані клуби не відкриваються, діючі припиняють свою роботу, а кошти, сплачені клієнтами, не повертаються (оскільки така можливість не передбачена умовами договору).

З даної схеми (яка вже підтверджується закриттям клубу Спортленд в ТОЦ «Сільвер Бриз» у зв'язку з неможливістю закінчити будівництво клубу через фінансові труднощі і передачею його новому власнику) випливають наступні звинувачення, що полягають в тому, що

мережа фітнес-клубів Спортленд всіляко приховує свій передбанкрутний стан.

Дозволю собі узагальнити основні аргументи і факти підтверджують це звинувачення:

  Розвиток мережі фітнес клубів припинився, — нові клуби не можуть (або не збираються) ввести протягом двох років.

  Кількістьпроданих абонементів у ще не відкриті клуби в рази перевищує їх пропускні можливості.

  Один з трьох недобудованих клубів Спортленд у Сільвер Бриз вже закрився, решту по інсайдерської інформації чекає та ж доля у зв'язку з відсутністю фінансування.

  За інформацією отриманої від орендодавців, які надають свої площі СпортЛенд під розміщення клубів (як функціонуючих, так і не введених в експлуатацію) по всіх клубах спостерігається заборгованість з орендної плати від трьох до шести місяців.

  Працівники мережі жаліються на тримісячну заборгованість по заробітній платі та масові скорочення персоналу.

  Більш того, сам генеральний директор мережі Олег Ткач у своїх інтерв'ю заявляє про збитковість свого бізнесу і неможливості залучення інвестицій у зв'язку з економічною ситуацією в країні і війною з Росією.

Таким чином компанія тримається на плаву лише завдяки перепродажу абонементів у недобудовані клуби, а банкрутство мережі — це питання найближчого часу.

Я не буду коментувати інші звинувачення, які звучать в сторону СпортЛенд, їх ще дуже багато і часом вони базуються більше на емоціях, а не на конкретних фактах. Як, наприклад звинувачення в сепаратизмі і фінансування війни (оскільки основними засновниками СпортЛенд є громадяни Росії), підкуп правоохоронних і контролюючих органів, які закривають очі на порушення мережею чинного законодавства, відході від сплати податків шляхом укриття оподатковуваного маси, порушення трудового законодавства і так до нескінченності.

Всі ці звинувачення можуть мати під собою реальний грунт, але це вже робота компетентних державних органів, а не предмет домислів.

Цю статтю я починала писати, намагаючись розібратися в конкретній ситуації з одним з клубів мережі Спортленд, але все більше занурюючись в матеріал я зрозуміла, що проблема набагато ширша, складніша і заплутаніша, і що тут не обійтися простим перерахуванням доводів сторін і хронологією подій. Тому епопеї із закриттям клубу Спортленд в ТОЦ «Сільвер Бриз» я присвячу свою наступну статтю.

Далі буде…

Похожие статьи:

БеспределМошенники с большой дороги

БеспределКак сеть Спортлэнд обманывает своих клиентов

РелизыКЛИЕНТЫ СПОРТЛЕНДА СОБИРАЮТСЯ НА ПРОТЕСТ

ОбществоОфициальное заявление генерального директора СФК «СпортЛэнд» Олега Ткача в ответ на «митинг» под прокуратурой г. Киева

Новости ОбществаФітнес центр СПОРТЛЕНД дурить українських клієнтів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети