Кримінальний суд Каїра засудив екс-президента Єгипту Мухаммеда Мурсі до смертної кари

16 мая 2015
1944 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8668.jpg

У суботу кримінальний суд Каїра засудив екс-президента Єгипту Мухаммеда Мурсі до смертної кари.

Мурсі стратять за скоєну ним і його політичними соратниками втечу з в'язниці в січні 2011 року. Разом з колишнім президентом на лаві підсудних перебувають інші лідери партії «Брати-мусульмани», що прийшли до влади в Єгипті на відносно короткий термін в 2011 році. Їх звинувачують, крім втечі, в держзраді і шпигунстві на користь іноземної держави.

При цьому, сам Мурсі не фігурує в справі про держзраду.

Всього до страти засуджено 16 лідерів угрупування «Брати-мусульмани», забороненої зараз на території Єгипту. У числі інших буде страчений заступник духовного наставника ісламістів Мухаммеда аль Бельтагі Хейрат Шатер.

Ісламістам інкримінується змова з іноземними державами, розголошенням держтаємниці і організації терактів.

За встановленою в Єгипті практиці, тепер постанову про смертну кару має затвердити верховний муфтій. Остаточний вирок відбудеться 2 червня.

Нагадаємо, в 2011 році в результаті політичного перевороту до влади в Єгипті прийшла коаліція, очолювана організацією «Брати-мусульмани», заснованої ще в 1928 році. Хосні Мубарак, який правив країною з 1981 року, був повалений і поміщений у в'язницю. Однак, самі ісламісти через рік були повалені блоком єгипетських силовиків, незадоволених політикою нової влади. Після повалення, організація «Брати-мусульмани» була визнана в Єгипті екстремістською, а її члени піддалися кримінальному переслідуванню, багато були страчені.

Похожие статьи:

ОбществоСина Каддафі засудили до страти

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети