Міфи еміграції

29 апреля 2015
1887 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8455.jpg

Почну з того, що я вже більше половини свого життя живу за кордоном. За цей час змінилася, як ментальність, так і моє ставлення до світу. Найчастіше, ловлю себе на тому, що посміхаюся, коли чую дискусії «експертів», які висувають свої думки засновані на швидкоплинному відвідуванні тієї чи іншої країни, і не мають уявлення про побут і реальності зсередини.

Спочатку я дратувався, відстоював свою точку зору, а потім перестав, бо викорінити сформовані стереотипи з голови про те чи інше місце, націю чи культуру, практично неможливо. Люди вперто продовжують вірити в свою правду.

Існує думка, якщо людині пощастило покинути межі простору колишнього СРСР, влаштуватися в одній з європейських країн, в Ізраїлі чи США, він автоматично прирівнюється до переможця в лотереї, витягнув щасливий квиток на багате і безтурботне життя. Насправді, все не так просто, як здається.

Найбільші труднощі починаються при вивченні мови, яка, немов слизька рибина, не дається, вислизає і норовить втекти геть. Зазубрювання фраз, дієслів, граматичних побудов, різних виключень, не приносить очікуваного ефекту. До всього цього додаються труднощі з вимовою і сприйняттям. Проходить чимало часу, перш ніж людина починає розуміти що до чого. Навіть через рік-півтора інтенсивного навчання не гарантовано знань достатніх для того, щоб отримати кваліфіковану роботу.

Припустимо, найголовніший мовний бар'єр подолано. Що чекає здобувача далі? Тут і починається найстрашніше. Раптово, виявляється, що отримана в країні професія, як і доданий до неї стаж, абсолютно не котируються тут або мають стільки перепонів для визнання і підтвердження, що час задуматися про нове за місцевими стандартами навчання. Тому, хто вже пережив першу молодість і давненько не тримав підручника в руках, до всього іншого, нерідною мовою, це подолання може виявитися не під силу.

Що відбувається в такому випадку? Людину з вищою освітою очікує некваліфікована робота, де рівень конкуренції, тому що таких людей чимало, досить великий. Ось тоді і настає момент, коли приходить усвідомлення, що, ймовірно, це не те, до чого він чи вона прагнули все своє життя.

Інша справа, якщо людина готова поступитися своїми досягненнями і принципами, і не дивлячись на всі труднощі, продовжувати рухатися далі і жити заради дітей, які закінчивши школу й університет цієї держави отримають такі ж можливості поряд з корінними жителями, і зможуть побудувати життя на свій розсуд вже без того, щоб повторювати тернистий батьківський шлях.

А у вас вже був подібний досвід і якщо так, то в якій країні і чим все закінчилося?

Похожие статьи:

ОбществоЧи варто виїхати жити в іншу країну?

Политические статьиУкраїні потрібно віддати Донецьк і Луганськ

ОбществоУкраїнці масово тікають в Ізраїль

ОбществоБути лисим модно

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети