Міжнародні експерти закликали Міністерство культури звільнити директора інституту культурної спадщини через корупцію і нищення пам'яток

19 сентября 2018
7077 просмотров Голосов: 0 Автор:Сергей Тищенко
article17674.jpg

Міжнародні експерти закликали Міністерство культури України звільнити директора Українського інституту культурної спадщини Пламеницьку Ольгу Анатоліївну, через бездіяльність, що стосується сфери охорони культурної спадщини.

Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС) рекомендує Мінкульту звернути увагу, що у зв’язку з бездіяльністю Українського державного інституту культурної спадщини, станом на сьогодні відсутня базова наука установа в сфері охорони культурної спадщини України. Експерти рекомендують забезпечити створення установи з впровадження та реалізації через основні напрямки своєї діяльності державної політики у сфері охорони культурної спадщини України.  

Керівником інституту є Пламеницька Ольга Анатоліївна. На сьогоднішній день вона не подала декларацію про доходи, чим порушила норми антикорупційного законодавства, що передбачає кримінальну відповідальність.

 

Свою посаду вона займає з 2015 року. За цей час орган яким вона управляє пройшов реорганізацію з Науково-дослідного інституту памяткоохоронних досліджень в Український державний інститут культурної спадщини. Проте, за інсайдерською інформацією, керівник інституту після здійснення реорганізації залишив собі, незаконно виготовлений дублікат печатки інституту. Завдяки чому, вона на замовлення забудовників, що хочуть отримати необхідний дозвіл, погодження чи документацію, надає резолюцію «заднім» числом, що легітимізує сумнівні будівництва в історичних ареалах українських міст.

Довідка: метою діяльності Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС)  є збереження та захист культурної спадщини в усьому світі. Заснована 1965 року у Варшаві; базує свою діяльність на принципах, закріплених 1964 року Міжнародною хартією зі збереження та відродження пам'яток та історичних місць (Венеційська хартія).

 

Похожие статьи:

Новости в миреУ Москві закривають офіс ЮНЕСКО

Новости УкраиныОлександр Ткаченко очолив Міністерство культури та інформаційної політики

Новости КультурыЛауреаті Міжнародної премії ЮНЕСКО

Новости ОбществаМінкульт на засіданні комітету Ради повторив погрози на адресу УГКЦ, - депутат

ОбществоСегодня состоится акция "Час Земли"

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети