Мрії про «самопізнання» руйнують шлюби, стверджує психолог

14 февраля 2014
5137 просмотров Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article3756.jpg

— пише «The Guardian».

На думку американського психолога, сучасний шлюб повинен відповідати більш глибоким потребам, які не вдається задовольнити більшості пар, зазначає автор статті Іен Семпл.

Елі Фінкель, керівник кафедри соціальної психології Північно-Західного університету в штаті Іллінойс, заявив, що нині пари очікують, що шлюб допоможе їм «вирости як особистість» і підтримає їх «на шляху самопізнання». Але ці очікування рідко виправдовуються, так як люди витрачають на це недостатньо часу і зусиль, вважає психолог.

Фінкель стверджує, що нинішній високий рівень розлучень і низький рівень задоволеності шлюбом — це безпосередній результат того, що люди не можуть задовольнити психологічних очікувань партнера.

— У минулому ви вступали в шлюб, щоб партнер допомагав вам задовольняти ваші базові потреби, але з плином часу любов стала все більше брати верх в шлюбі, — сказав він на щорічному засіданні Американської асоціації наукового прогресу в Чикаго.

— У 1800-ті не потрібно було розуміти внутрішню сутність свого партнера, щоб розводити курей або спорудити надійне зміцнення від снігу. У ті часи ідея шлюбу заради любові здавалася сміховинною, — пояснив психолог. — Тепер же люди шукають подружжя, які допомогли б їм розкрити себе, отримати більш чітке уявлення про себе.

Фінкель, який назвав свою теорію «моделлю удушення шлюбу», зберіг оптимізм щодо інституту шлюбу як такого. На його думку, пари могли б поліпшити якість своїх шлюбів, дозволивши їм дихати, наприклад, знизивши свої вимоги до відносин в непрості часи, наприклад, коли у них з'являється дитина або коли вони стикаються з фінансовими проблемами.

— Деякі люди зрозуміють, що чекають від своїх шлюбів занадто багато чого, якщо врахувати, що на розмови з дружиною вони витрачають усього 30 хвилин на тиждень, — сказав він. — Іронія в тому, що шлюб зміцниться, якщо чекати від нього менше в умовах мізерних ресурсів.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЯкий секс повинен бути у шлюбі?

ОбществоВ Ірландії легалізували гей-шлюби

ОбществоЧому сімейні пари зраджують один одному?

Женский разделЯк не думати про зраду в шлюбі?

Женский раздел​Не всі відносини закінчуються шлюбом. Бувають і розставання, і важкі переживання

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk