На південь США насувається апокаліпсис

5 апреля 2015
3606 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8138.jpg

Фешенебельний Майамі зіткнувся із загрозою затоплення в найближчі десятиліття. Як говорять учені, місто та околиці чекає лихо, гідне згадки в Старому Завіті. Однак така перспектива нітрохи не лякає інвесторів. До глобального потепління вони ставляться, як до чогось неістотного, і продовжують вкладати в курорт чималі гроші.

Проїхати по Алтон-роуд в Майамі-Біч — непросте завдання. Бульвар, що проходить через саме серце зарослого пальмами курорту, урізали до однієї смуги. З боків дороги — вантажівки, робітники, попереджувальні знаки, бетонні циліндри і гори сірки. Місто знаходиться в авангарді боротьби Штатів проти зміни клімату і викликаного ним підвищення рівня моря.

«Зміну клімату тут більше не вважають загрозою з майбутнього, — говорить професор Бен Кіртман з Університету Майамі. — Це те, з чим ми маємо справу вже сьогодні».

Щороку навесні, коли починаються високі припливи, хвилі захльостують західну частину Майамі-Біч.

Особливо гостро проблема стоїть, коли вітер перетворюється на справжній ураган. Хвилі йдуть буквально стіною, і міська каналізація не може їх «сховати» — вода піднімається по колекторам і заливає Алтон-роуд, звідки розтікається по решті частиниі острова.

Наслідки припливів — тільки плачевні. Магазини і будинки затоплені. Життя міста паралізовано. Автомобілі зруйновані корозією. Власники магазинів завжди тримають під рукою пластикові пакети — ними вони обертають ноги, якщо потрібно дістатися до машини, коли вода піднімається. Домовласники, в свою чергу, усвідомили, що гаражі на першому поверсі — не найбезпечніше місце для автомобіля. Тільки верхні поверхи парковок можуть захистити авто від води, що викликає корозію.

Через повені і були розпочаті роботи з реконструкції каналізацій та зливових стоків на Алтон-роуд, уже коштувавши місту 400 мільйонів доларів. У загальній складності на проекти, спрямовані на стримування підйому рівня води, буде витрачено близько півтора мільярди доларів. Проте вчені вважають, що всі ці заходи будуть мати досить короткостроковий ефект.

«З XIX століття рівень моря піднявся на десять сантиметрів через зміну клімату внаслідок розвитку промисловості. Тепер це обертається хаосом в Майамі-Біч і регулярним затопленням Алтон-Роуд, — говорить Гарольд Уенлесс, професор геології в Університеті Майамі. — І далі буде тільки гірше. До кінця цього століття рівень води може піднятися ще на два метри, а то й на три. Цього не переживе ніхто. Основна частина території підноситься над рівнем моря менше, ніж на три метри ».

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети