Океан заповнюють таємничі види планктонів

6 декабря 2015
2049 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11260.jpg

Підвищення рівня вуглекислого газу в океанах викликало різке зростання кількості кокколітофорідів. Витяги з нового дослідження наводять, проведення вченими з Університету Джона Хопкінса в США. Вони зафіксували різке, в 10 разів, збільшення в океанах кількості одноклітинних планктонних гаптофітових водоростей — кокколітофорідів.

Аналіз показав, що в тисяча дев'ятсот шістьдесят п'ятому році частка цих водоростей в екосистемах океанів становила два відсотки, а до 2010 року зросла до 20 відсотків.

«Відбувається щось дивне, — говорить доцент факультету наук про Землю і планетознавства Ананд Гнанадесікан. — І відбувається це щось набагато більш швидкими темпами, ніж випливало з наших розрахунків ». За його словами, океани стрімко заселяють таємничі форми життя. Справа в тому, що наука, незважаючи на численні дослідження, до цих пір не може точно сказати, що являють собою кокколітофоріди. У поданні обивателя це — планктон. З точки зору науки це — морські організми з вапняним скелетом. Цвітіння океанської води викликає скупчення мікроскопічних водоростей.

 

Досі вважалося, що зростання концентрації вуглекислого газу в атмосфері і супутнє збільшення обсягу двоокису вуглецю у воді негативно позначається на кокколітофорідах, знищуючи їх. Однак останні спостереження доводять зворотне: чим більше у воді двоокису вуглецю, тим стрімкіше зростає кількість планктону. Виходить, мікроскопічні організми працюють не так, як вважала наука. Ось чому Ананд Гнанадесікан назвав їх таємничими формами життя. Це поставило вчених у глухий кут. Вони поки не можуть пояснити причину явища і сказати, який вплив на планету надасть зростання кількості кокколітофорідів.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети