Президент Росії назвав арешти чиновників Міжнародної федерації футболу (ФІФА) за звинуваченням у корупції «дивними»

30 мая 2015
2888 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8893.jpg

На скандал з арештом високопоставлених чиновників Міжнародної федерації футболу за запитом США прямо напередодні конгресу ФІФА в Женеві креативніше інших відреагували дві країни — Росія та Гвінея-Бісау.

Президент Федерації футболу Гвінеї-Бісау назвав ці арешти «змовою проти Блаттера» і чомусь «богохульством». Мабуть, для керівників Гвінеї-Бісау, які в останнє десятиліття в результаті військових переворотів змінюються як рукавички, непотоплюваний св. Блаттер щось на зразок живого божества.

Президент Росії назвав арешти чиновників Міжнародної федерації футболу (ФІФА) за звинуваченням у корупції «дивними». На його думку, оскільки затримання були проведені за запитами американської сторони, це є явною спробою США поширити свою юрисдикцію на інші країни.

«Можна припустити, що хтось з чиновників щось порушив, але США до цього не мають ніякого відношення, так як затримані не є американськими громадянами. І якщо якась подія відбулася, то воно відбулася не на території Сполучених Штатів», — сказав Путін. Крім того, він розцінив ці арешти як спробу не допустити переобрання на пост президента ФІФА Йозефа (Зеппа) Блаттера і «грубе втручання США у роботу міжнародних організацій».

Чотири заарештованих чиновника ФІФА — громадяни США. Кілька великих американських банків слідство підозрює у проведенні сумнівних фінансових операцій, пов'язаних з хабарами чиновникам ФІФА. Один з епізодів звинувачення стосується процедури передачі США права проведення ювілейного золотого Кубка КОНКАКАФ (конфедерація футболу Північної і Центральної Америки) в 2016 році. 27 травня поліція обшукувала штаб-квартиру КОНКАКАФ в Майамі.

Це до питання, що «Америка не переслідує своїх громадян і те, що її не стосується». Як раз не стосується (поки що) це розслідування саме Росії та чемпіонату світу з футболу 2018 року. В обвинувальному висновку немає ні слова про неї.

Знову ж російських прихильників версії, що США нахабно нав'язують іншим країнам свою юрисдикцію, чомусь не бентежать чотири десятки кримінальних справ, навіщо-то порушених Слідчим комітетом РФ за нібито скоєних українськими військовими злочинів на території України. Здавалося б, при чому тут Росія, яка, якщо вірити їхній офіційній позиції, не задіяна в українському конфлікті.

Корупція є формою існування ФІФА як мінімум чверть століття — з 1992 року, до якого сягають перші доведені в швейцарському суді звинувачення.

Як же реагує сам Блаттер на нові звинувачення? А ось як: «Я знаю, багато хто мене вважають відповідальним за дії і репутацію світового футбольного співтовариства, будь то рішення про надання права на проведення чемпіонатів світу з футболу або корупційний скандал. (Дійсно, з чого б це? Ну керує людина організацією 17 років, працює в ній 40, це ж не привід вважати його відповідальним, чи не правда?). Я не можу стежити за кожним. Якщо люди скоюють порушення, вони намагаються їх приховати».

Похожие статьи:

Новости СпортаВисокопосадовці ФІФА арештовані за звинуваченням у корупції

СкандалЧиновник Міжнародної футбольної асоціації ФІФА Чак Блейзер визнав факт отримання хабарів при виборі країни-організатора Чемпіонату світу 2010

ОбществоЙозеф Блаттер повернеться до свого крісла?

Новости СпортаКримські «Севастополь» і «Таврія» мають дограти сезон на Україні - Суркіс

ОбществоПраво на проведення ЧС-2018 можуть віддати Англії

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети