Реорганізація державної корпорації “Радон” — хто буде нести відповідальність за радіоактивні відходи українських АЕС?

10 апреля 2019
544 просмотра Голосов: 1 Автор:Kiev Ecology Press
article18500.jpg

Метою діяльності ДК “УкрДО “Радон” є виконання Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на 2008-2017 роки, затвердженої Законом України від 17.09.2008 №516-VI.

Джерелом фінансування цієї діяльності є кошти Державного фонду поводження з РАВ (радіоактивними відходами). Термін виконання Загальнодержавної програми закінчився. Оновлена редакція Програми на наступні 10 років не прийнята. Відповідно до Порядку використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, затвердженого постановою КМУ України від 25.04.2018 №330, головним розпорядником коштів Фонду визначено ДАЗВ (Державне агентство з управління зоною відчуження).

На відміну від попереднього Порядку використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, затвердженого постановою КМ України від 20.05.2009 №473 (втратив чинність), Порядком №330-2018 передбачені загальні напрямки робіт щодо поводження з РАВ без визначення пріоритетів, показників ефективності, а також вартості та строків виконання конкретних заходів.

Порядок №330-2018 був затверджений за відсутності Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на 2018-2027 роки, відсутність Програми на 2018-2027 роки не дозволяє чітко окреслити заходи, які фінансуватимуться за рахунок коштів Фонду поводження з РАВ (п'ятирічна програма передбачає 6 млрд грн), що може спричинити їх нецільове використання.

Громадськість стурбована такими процесами в такій високоризиковій сфері як поводження з РАВ. Закритість процесу щодо реорганізації є підставою для підозр у корупційних мотивах керівництва міністерства. Зважаючи на перелік невирішених проблем, зокрема в столичному регіоні, йдеться про радіоактивні відходи, які знаходяться в Києві і які потрібно вивезти до Чорнобильської зони відчуження

Фахівці з питань техногенної безпеки та екологічних ризиків вважають, що будь-які рішення, що стосуються роботи ДК “УкрДО “Радон” мають проходити в максимально публічній площині, а рішення прийматися за умов експертного та громадського обговорення, що є одним з принципів європейської політики екологічного врядування.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваУкраина с начала маркетингового года экспортировала 17,6 млн тонн зерновых

Новости УкраиныВ Україні 102 населених пункти залишаються без світла, із заметів звільнено 97 осіб - ДСНС

Новости ПолитикиВіктор Пєлєвін про ситуацію в Україні

Новости БизнесаНаркотрафик.UA.

Новости УкраиныРибак відкинув можливість введення НС в Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети