Reuters: Російські військові звільняються з армії через небажання брати участь у конфлікті на Україні

12 мая 2015
2847 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8617.jpg

Російські військові звільняються з армії через конфлікт в Україні, повідомляють агентству Рейтер правозахисники і самі російські військовослужбовці. Їх дії продиктовані тим, що вони не вважають правдивими запевнення Кремля про те, що жоден російський солдат не був і не буде посланий в Україну, а будь-які росіяни, що воюють на боці сепаратистів — добровольці.

Доказів того, що росіяни воюють в Україні достатньо: є дані про присутність російської військової техніки на території сусідньої держави, свідоцтва родичів російських солдатів і свідчення українських військових, що побували в полоні, які говорять, що були захоплені російськими десантниками. Соратники Бориса Нємцова, убитого в лютому, закінчують роботу над спеціальною доповіддю, в якому, за їх словами, будуть представлені докази російської військової присутності на Україні.

На сьогоднішній день дуже мало військовослужбовців, які билися на Донбасі, і готові про це говорити. Ще важче для журналістів знайти військових, які звільнилися з армії через український конфлікт. Однак п'ять солдатів, які нещодавно звільнилися, у тому числі двоє, які вважали за краще піти зі служби, але не воювати на Україні, розповіли кореспондентам Reuters свої історії.

Один з п'яти, москвич, розповідає, як минулого року був відправлений на навчання на південь Росії, а в підсумку виявився у військовому конвої, який рухався на Україну.

«Після того, як ми перетнули кордон, підполковник оголосив, що у разі невиконання відданих командуванням наказів нас відправлять до в'язниці. Деякі солдати відмовлялися там залишатися », — розповідає солдат, що служив в елітній Кантемировській танковій військовій дивізії. Своє повне ім'я журналістам Reuters він назвав на умовах повної конфіденційності, боячись переслідувань.

Він особисто знайомий з двома солдатами, які відмовилися залишатися на Донбасі. «Їх кудись забрали, підполковник нам оголосив, що проти них відкрито кримінальну справу, однак пізніше ми дізналися, що вони просто звільнилися».

Президент Росії Володимир Путін неодноразово заперечував, що Москва посилала яку-небудь військову допомогу заколотникам на схід України, де тривають сутички і збільшується число жертв, незважаючи на мирні домовленості про припинення вогню. Прес-секретар Путіна висміює звинувачення, висунуті НАТО, західним урядом та Києвом. Кремль заявляє, що будь-які російські солдати, що воюють в Україні — «добровольці», що допомагають сепаратистам за власним бажанням.

Колишні російські військовослужбовці і правозахисники, повідомляють, що деякі солдати боялися і не бажали їхати на Україну, але їх змусили, а деякі солдати були розчаровані тим, як з ними поводилися після повернення з української території.

Колишній танкіст з Москви каже, що не пішов би в Україну добровільно. «Ні, навіщо? Це не наша війна. Якби війська там були офіційно, тоді так, це вже інша справа».

Він сказав, що був відправлений воювати в Україні влітку минулого року і повернувся до Росії у вересні, під час перших мирних переговорів. Його екіпаж управляв модернізованим російським танком Т-72B3.

«Напередодні повернення в Росію, на побудові нам оголосили, що кожному будуть видані добові плюс надбавки за битви, і пообіцяли нагородити медалями», — розповів солдат. Проте у результаті, за його словами, вони не отримали нічого. «Ми вирішили звільнитися. Нас було 14 чоловік ».

У листах правозахисна організація просить звільнити солдатів, які подали рапорт про розірвання контракту, що, як сказав Рейтер один з військових, командування робити не хотіло. У листах не згадується про те, що солдати брали участь у бойових діях на Україні.

Згідно відповідного листа, підписаного Місковцом, військовослужбовців звільнили 12 грудня. На телефонні дзвінки журналістів ні він, ні його заступники не відповідають.

Троє військовослужбовців, про які йде мова, підтвердили кореспондентам Reuters, що вони недавно звільнилися, але про Україну говорити відмовилися.

Прес-секретар російської Міноборони відмовився коментувати звільнення військових з танкової дивізії і їх участь в українському конфлікті.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети