Росія відмовиться від Google

21 мая 2015
2601 просмотр Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8740.jpg

Російська Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор), керуючись так званим «Законом про блогерів», пригрозив оштрафувати компанії Google, Twitter і Facebook і заблокувати їх сервіси.

У понеділок главою Роскомнадзора на адресу керівників вищеназваних компаній були направлені офіційні листи з вимогою припинити порушення російського законодавства, інакше проти них будуть вжиті відповідні заходи.

Застосування будь-яких санкцій може вплинути на цілий ряд найбільших медіа-сайтів: крім однойменної соціальної мережі, компанія Facebook володіє додатком для обміну фотографіями Instagram, а компанія Google — ресурсами YouTube, Google+ і BlogSpot. Соцмережі Facebook і Twitter, безумовно, зіграли ключову роль в організації опозиційних протестних акцій у Росії, де основні новинні телеканали контролюються державою.

6 травня заступник керівника Роскомнадзора Максим Ксензов вже направляв Google, Facebook і Twitter листи-попередження про те, що вони не виконують вимоги «закону про блогерів», оскільки не надали запитаних даних про добову відвідуваність деяких користувальницьких сторінок. Крім того, вони не надали інформацію, що дозволяє владі ідентифікувати користувачів з акаунтами відвідуваністю більше 3000 чоловік.

Відповідно до «закону про блогерів», контролююче відомство має право накласти штраф на компанію розміром до 300 000 рублів. Повторне порушення може спричинити за собою штраф до півмільйона рублів, або призупинення діяльності на строк до 30 днів.

Якщо компанії не вживуть заходів і не видалять зі сторінок своїх сайтів «інформацію, що містить заклики до масових заворушень і здійснення екстремістської діяльності», Роскомнадзор буде зобов'язаний «обмежити доступ до інформаційного ресурсу, на якому дана інформація розміщена», — попередив Ксензов.

Чотири основних російських інтернет-провайдера володіють достатнім інструментарієм для блокування URL конкретних сторінок соціальних мереж та інших веб-сайтів. Однак регіональні провайдери, які мають менш точні технології, були змушені блокувати сервіси цілком з-за однієї сторінки-порушника. За даними Роскомнадзора, із загального числа зареєстрованих інтернет-провайдерів окремі URL-адреси здатні блокувати 70 відсотків.

З початку третього президентського терміну Володимира Путіна, в 2012 році, уряд РФ здійснює наступ на російський інтернет, приймаючи закони, які дають державним органам нагляду широкі повноваження з регулювання діяльності вебсайтів, аж до їх блокування.

Кілька новинних сайтів, які критикують Кремль, були в Росії заблоковані, в тому числі Грані.ру, Щоденний Журнл (EJ.ru) і Каспаров.ru. Протягом другої половини 2014 на вимогу Роскомнагляду Facebook заблокував 55 сторінок, через одну з них збирали людей на мітинг на підтримку лідера опозиції Олексія Навального.

Цього року Google був змушений перевезти деякі зі своїх серверів в Росію, відповідно до вимог закону, за яким персональні дані росіян повинні зберігатися на території самої РФ.

Похожие статьи:

Новости Преступности​У ДНР пересварилися і не можуть вирішити «чи оголошувати війну Україні»

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Политические статьиСША зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk