Росіяни не можуть дозволити собі відпочинок за кордоном

25 мая 2015
3507 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8816.jpg

У квітні 135 тис. росіян відмовилися від відпочинку за кордоном, до осені їх буде в десятки разів більше. 4 млн громадян РФ отримали на роботі рекомендацію «не виїжджати».

У 2014 році в період з квітня по жовтень популярних у російських туристів Іспанію, Італію та Грецію відвідали близько 3 млн осіб, цього року їх потік скоротиться приблизно на 400 тис. людей по кожному напрямку, розповідає комерційний директор і співвласник туроператора Tez Tour, Олександр Буртин. Демократична за цінами Болгарія теж втратить близько 300 тис. — Торік там відпочили близько 800 тис. росіян, оцінює він. «За підсумками минулого року ми вже передбачали таку ситуацію і заздалегідь скоротили свої замовлення на перевезення», — говорить Буртин.

У сезон-2015 TEZ Tour відмовилася від чартерів з регіонів РФ, продовжує Буртин. Наприклад, більше немає маршрутів з Омська, Новосибірська і Красноярська в Барселону. За його даними, більшість учасників ринку проводять таку ж оптимізацію, тому що зниження попиту на європейські напрямки в цьому році становить 40-50%. TEZ TOUR працює з «Трансаеро», «Уральські авіалінії».

Падіння 40-50% за європейськими напрямками підтверджує і президент оператора «Наталі Турс» Володимир Воробйов. Цього року компанія перестала відправляти прямими рейсами до Іспанії з Новосибірська, Архангельська, Бєлгорода та Воронежа. При цьому всього падіння з виїзного організованого туризму, за його даними, складе близько 25%. Туреччина, наприклад, «просіла» всього на 20% по відношенню до літа минулого року, попит на Єгипет залишився на колишньому рівні.

Всього у 2014 році організований виїзний турпотік з Росії склав близько 13 млн осіб, з них близько 60% [7,8 млн осіб] відпочивали в літній сезон, наводить дані глава транспортного комітету Асоціації туроператорів Росії (АТОР) Дмитро Горін. Всього, за оцінкою АТОР, зниження виїзного турпотоку в цей літній сезон складе близько 25% [2 близько млн осіб].

«Туроператори запросили на 50% менше чартерів, ніж перед минулим літнім сезоном, — говорить він.

«Падіння на європейському напрямку пов'язано з політичною ситуацією і з тим, що деяким громадянам тепер заборонений в'їзд до країн ЄС», — вважає президент компанії «Наталі Турс» Воробйов. З 18 млн потенційних туристів близько 4 млн не можуть виїжджати за кордон через рекомендації начальства, оцінив глава транспортного комітету Асоціації туроператорів Росії Дмитро Горін. «Це люди, які потрапили під рекомендації не виїжджати за кордон, тобто військовослужбовці, працівники органів безпеки і члени їх сімей», — говорить він.

Іншим істотним чинником скорочення турпотоку стало зниження курсу рубля. Але, за словами Горіна, після зміцнення російської валюти цієї весни виїзний туризм почав потроху відновлюватися. «Взимку ми очікували, що падіння по Москві по літньому сезоні складе 35%, тепер наші розрахунки — мінус 25%», — говорить він.

Відповідальність же за нинішню соціально-економічну кризу в Росії цілком і повністю лежить на президентові Путіну. Бо саме він віддавав торік наказ про захоплення Криму і збройної агресії проти України на Донбасі, за що Захід ввів санкції щодо РФ і внаслідок чого Росія стала країною-ізгоєм.

Похожие статьи:

Новости в мире​Будь-який іноземець може стати громадянином Росії

Новости Украины​Держприкордонслужба лише за добу не пропустила більше 80 росіян

Скандал​Росіяни придумали псевдоукраїнського лікаря, який поширює дезу в мережі (ФОТО)

ПроисшествияРосіяни замінували газопровід в Криму

Скандал​Загибель вагітної і 15 росіян при пожежі в Одесі виявилися фейком

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети