Росіяни в паніці

5 августа 2015
2904 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10001.jpg

За останній рік рівень життя найбільш активних в економічному плані росіян впав на 25%. До такого висновку дійшли експерти Інституту соціальної економіки та дослідницької групи W-Місто Громада досліджень, виходячи з опитування жителів великих мегаполісів. Ці цифри помітно перевищують офіційні дані, якими оперують урядові відомства.

За результатами опитування дослідники розрахували індикатори оригінальної шкали «можливості-потреби».

«Якщо до кризи понад половина опитаних росіян оцінювали баланс між своїми бажаннями і можливостями як позитивний, то тепер співвітчизникам все частіше доводиться відмовляти собі не лише в надмірностях, але навіть найнеобхіднішому.

За рік росіяни стрімко убожіли — чисельність населення з грошовими доходами нижче величини прожиткового мінімуму в цілому по Росії в II кварталі склала 23 млн. чоловік. Фактично за межею бідності сьогодні проживає кожен п'ятий працездатний росіянин.

Тим часом зовсім недавно міністр праці та соціального захисту Максим Топілін запевняв, що реальні доходи населення можуть почати рости вже в другому півріччі. При цьому міністр визнавав, що «грошові доходи в реальному вимірі призупинилися і трішки знизилися». «Трішки» — це, за офіційними даними, близько 10%. А в сукупності з 15-16-відсотковою інфляцією і різким знеціненням рубля удар по гаманцях росіян завдано просто нищівного характеру — люди відразу позбулися понад чверть своїх доходів. І проведене експертами опитування лише підтвердило цей факт.

Тим часом середній клас стрімко йде на дно — до липня, як свідчать дані ЦБ, росіяни витратили понад половину своїх заощаджень. За півроку частка накопичень громадян в іноземній валюті скоротилася більш ніж удвічі. У жовтні 2014 заощадженнями в доларах і євро могли похвалитися понад 20% респондентів, у липні 2015 таких залишилося менше 10%.

Опитування експертів в рамках шкали «можливості — потреби» показало, що сьогодні найбільше активні городяни тривожаться через стрімке знецінення рубля, зниження своїх доходів і зростання інфляції.

Найчастіша відповідь на питання «Найбільше розчарування» — це знову довіра, яка похитнулася до кредитних інститутів. Нагадаємо, що ситуацію на ринку споживчого кредитування можна назвати близькою до катастрофічної: за даними ЦБ, понад 8 млн. позичальників не можуть регулярно і повною мірою обслуговувати свої борги і знаходяться на межі банкрутства.

Друге за значимістю питання — це робота. «За рік чисельність зайнятого населення зменшилася на 618 тис. осіб, або майже на 1% від економічно активного населення. При цьому 4,2 млн. чоловік (5,5%) не мають роботи, але активно її шукають, тобто відповідно до методології Міжнародної організації праці класифікуються як безробітні », — зазначив експерт ринку праці, керівник компанії« СТС Груп »Микола Рижков. До того ж кожен п'ятий опитаний працюючий росіянин побоюється звільнення, скорочення або відправлення в неоплачувану відпустку, стверджує експерт.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Новости Преступности​У ДНР пересварилися і не можуть вирішити «чи оголошувати війну Україні»

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Политические статьиСША зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети