Росію та Катар можуть позбавити ЧС-2018,2022

27 мая 2015
2671 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8848.jpg

Сьогодні швейцарські прокурори заявили, що відкривають кримінальні справи, пов'язані з рішенням про передачу права проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 років Росії та Катару відповідно.

Оголошення було зроблено через кілька годин після того, як семеро футбольних чиновників були заарештовані, а чотирнадцяти іншим були пред'явлені звинувачення в здирництві та відмиванні грошей від імені федеральних прокурорів США. Події відбувалися напередодні щорічного зібрання керівників міжнародної організації ФІФА. Швейцарські прокурори заявили, що звинувачення з боку американців висунуті поза рамками їх власного розслідування, але додали, обидві країни проводили роботу паралельно. У середу вранці на прес-конференції в Цюріху представник ФІФА не виключив можливість переголосування питання про право приймати який-небудь з двох турнірів.

Швейцарська прокуратура також повідомила, що в рамках розслідування отримала доступ до «електронних даних і документах», що знаходиться в штаб-квартирі ФІФА. Представники швейцарської поліції сказали, що буде опитано 10 членів Виконавчого комітету FIFA, які в грудні 2010 року брали участь в голосуванні питання про місце проведення майбутніх чемпіонатів світу. Швейцарські чиновники заявили, що розслідування відносно «невстановлених осіб за підозрою у злочинній безгосподарності і відмиванні грошей» ставить під сумнів прозорість процесу голосування.

Процес голосування з питання проведення турнірів ЧС 2018-го і 2022 років викликала безліч суперечливих чуток і підозр, про купівлю голосів та інших порушеннях майже відразу з моменту оголошення переможців. Росія несподівано обійшла європейських кандидатів — Англію і спільні заявки Португалії та Іспанії, Бельгії та Нідерландів. Однак найбільш спірним рішенням стало призначення Катару країною-господаркою ЧС 2022 року, коли ФІФА відмовилася від, здавалося б, більш сильних заявок з боку Сполучених Штатів, Австралії, Південної Кореї і Японії. У грудні 2010 року ФІФА оголосила, що цей турнір буде проведено в листопаді і грудні, якраз у середині сезону багатьох футбольних ліг, хоча, як правило, ігри Чемпіонату світу проходять в червні і липні.

Правозахисні організації зі свого боку неодноразово звинувачували Катар у використанні низькооплачуваних працівників-мігрантів, яким під час будівництва стадіонів та інших об'єктів інфраструктури, призначених для проведення турніру, доводиться працювати у вкрай небезпечних умовах, з-за чого за наявними оцінками близько 4 000 робітників-мігрантів можуть загинути ще до завершення будівництва.

Похожие статьи:

Общество​Хто такий Олександр Музичко (ДОСЬЕ)

Новости ОбществаПоїздки до Росії на ЧС 2018 для українців небезпечні.Парубій закликає світ до бойкоту

Новости СпортаСвітовий мундіаль з футболу 2018 року в Росії - це таємна угода і фальсифікація. Йозеф Блаттер

ПроисшествияВідкрито кримінальну справу за підпал будинку Ганни Герман

ПроисшествияВідкрито кримінальну справу за фактом аварії на шахті в Макіївці, що призвела до жертв

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети