Росію та Катар можуть позбавити ЧС-2018,2022

27 мая 2015
2182 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8848.jpg

Сьогодні швейцарські прокурори заявили, що відкривають кримінальні справи, пов'язані з рішенням про передачу права проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 років Росії та Катару відповідно.

Оголошення було зроблено через кілька годин після того, як семеро футбольних чиновників були заарештовані, а чотирнадцяти іншим були пред'явлені звинувачення в здирництві та відмиванні грошей від імені федеральних прокурорів США. Події відбувалися напередодні щорічного зібрання керівників міжнародної організації ФІФА. Швейцарські прокурори заявили, що звинувачення з боку американців висунуті поза рамками їх власного розслідування, але додали, обидві країни проводили роботу паралельно. У середу вранці на прес-конференції в Цюріху представник ФІФА не виключив можливість переголосування питання про право приймати який-небудь з двох турнірів.

Швейцарська прокуратура також повідомила, що в рамках розслідування отримала доступ до «електронних даних і документах», що знаходиться в штаб-квартирі ФІФА. Представники швейцарської поліції сказали, що буде опитано 10 членів Виконавчого комітету FIFA, які в грудні 2010 року брали участь в голосуванні питання про місце проведення майбутніх чемпіонатів світу. Швейцарські чиновники заявили, що розслідування відносно «невстановлених осіб за підозрою у злочинній безгосподарності і відмиванні грошей» ставить під сумнів прозорість процесу голосування.

Процес голосування з питання проведення турнірів ЧС 2018-го і 2022 років викликала безліч суперечливих чуток і підозр, про купівлю голосів та інших порушеннях майже відразу з моменту оголошення переможців. Росія несподівано обійшла європейських кандидатів — Англію і спільні заявки Португалії та Іспанії, Бельгії та Нідерландів. Однак найбільш спірним рішенням стало призначення Катару країною-господаркою ЧС 2022 року, коли ФІФА відмовилася від, здавалося б, більш сильних заявок з боку Сполучених Штатів, Австралії, Південної Кореї і Японії. У грудні 2010 року ФІФА оголосила, що цей турнір буде проведено в листопаді і грудні, якраз у середині сезону багатьох футбольних ліг, хоча, як правило, ігри Чемпіонату світу проходять в червні і липні.

Правозахисні організації зі свого боку неодноразово звинувачували Катар у використанні низькооплачуваних працівників-мігрантів, яким під час будівництва стадіонів та інших об'єктів інфраструктури, призначених для проведення турніру, доводиться працювати у вкрай небезпечних умовах, з-за чого за наявними оцінками близько 4 000 робітників-мігрантів можуть загинути ще до завершення будівництва.

Похожие статьи:

Новости СпортаСвітовий мундіаль з футболу 2018 року в Росії - це таємна угода і фальсифікація. Йозеф Блаттер

Общество​Хто такий Олександр Музичко (ДОСЬЕ)

Новости ОбществаПоїздки до Росії на ЧС 2018 для українців небезпечні.Парубій закликає світ до бойкоту

ПроисшествияВідкрито кримінальну справу за підпал будинку Ганни Герман

ПроисшествияВідкрито кримінальну справу за фактом аварії на шахті в Макіївці, що призвела до жертв

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети