Що будуть робити із нелегалами в Україні?

2 ноября 2015
1987 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10881.jpg

Незважаючи на те, що в Україні зараз важке економічне становище, і багато хто з наших співвітчизників шукають всілякі шляхи покинути Батьківщину, в нашу країну також приїжджають мігранти з інших країн. Часом вони прибувають нелегально, порушуючи міграційне законодавство. Що ж чекає таких іноземців при їх затриманні? Адже захистом їхніх прав також зацікавилися і в Євросоюзі, зобов'язавши Україну підкоригувати своє законодавство у даній сфері.

29 жовтня 2015 на засіданні Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули законопроекти, необхідні для лібералізації ЄС візового режиму для України.

На засіданні було згадано, що Україна в 2010 році отримала для виконання план дій щодо лібералізації візового режиму ЄС для України. Глава Комітету також підкреслив, що Молдова, яка отримала відповідний план пізніше, вже виконала всі необхідні умови, і громадяни цієї країни користуються перевагами лібералізації візового режиму ЄС.

Члени Комітету говорили про проект Закону №3159. Це документ щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянства та врегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції.

Ініціатори законопроекту вважають, що прийняття запропонованих змін до законодавчих актів України сприятиме вдосконаленню міграційного законодавства і поліпшенню роботи відповідних органів щодо протидії незаконній міграції, уникненню проблем, пов'язаних з утриманням нелегальних мігрантів та забезпеченням умов для реалізації їх прав. Настання негативних наслідків у зв'язку з реалізацією акту не передбачається.

Однак, за словами представника омбудсмена України Михайла Чаплиги, у проекті передбачено право безкоштовного звернення до центру правової допомоги, але це не є обов'язком; не передбачено участь перекладача при затриманні іноземців; не визначене час, на який особа затримується в перший раз; не описані належним чином інструменти захисту.

У свою чергу представник Державної прикордонної служби Олександр Пінчук відзначив важливість визначення в законопроекті місць для утримання затриманих іноземців, включаючи установи поліції.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети