США і Китай захлинуться нафтою

12 апреля 2015
2442 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8242.jpg

Ми не хочемо втрачати свою частку на ринку ", — заявив днями міністр нафтової промисловості Кувейту Алі аль-Умейр. Міністр зазначив, що ОПЕК доводиться підтримувати рівень видобутку, незважаючи на обвал нафтових цін з літа минулого року. Виходить, що ніхто не хоче скорочувати видобуток нафти. При цьому попит залишає бажати кращого. Що це дає у підсумку?

Це веде до того, що в світі накопичуються запаси сирої нафти. На сьогоднішній день цих запасів вистачить, щоб забезпечити сировиною всі країни Організації економічного співробітництва та розвитку протягом майже цілого місяця.

У США рівень нафти в комерційних сховищах, не рахуючи Стратегічного нафтового резерву, знаходиться на історичному максимумі. Тільки за минулий тиждень запаси приросли ще на 9,6 мільйона барелів. Для порівняння — в день США виробляють 9,3 мільйона барелів. Тобто всього за тиждень до своїх і без того чималих запасах сирої нафти Америка додала практично денну норму виробництва. Згідно з оцінкою впливу на навколишнє середовище, зараз американські запаси «чорного золота» складають 458,5 мільйона барелів, що на 22 відсотки вище в порівнянні з аналогічним показником за минулий рік, пише видання Wolf street.

Чутки про те, що Америці скоро буде ніде зберігати сиру нафту, набирають обертів. Ряд інсайдерів стверджують, що сховище в Кушинга, штат Оклахома, на частку якого припадає 14 відсотків усіх нафтових запасів США, вже в квітні буде заповнено під зав'язку. Зі зворотного боку цих чуток — величезні мішки доларів: коли місце в сховищах закінчується, ціни на зберігання підскакують, і компанії- «комірники» отримують непогані прибутки. Чим наполегливіше ходять чутки, тим вище піднімаються ціни. Ось чому інсайдерів і прорвало.

«Попит на наші послуги зберігання в Кушинга залишається стабільним», — зауважує Робб Барнс, старший віце-президент з комерційних запасів сирої нафти компанії Magellan Midstream Partners LP. Компанія має в своєму розпорядженні цистерни для зберігання нафти загальним обсягом в 12 мільйонів барелів, і всі вони вже давно здані в оренду.

За останні півроку тарифи на зберігання ростуть досить швидко, додає Марк Херлі, генеральний директор Blueknight Energy Partners, яка володіє цистернами для зберігання на 6,6 мільйона барелів на Кушинзі.

Всі компанії, що надають послуги зберігання нафти, в один голос заявляють інвесторам, що прибуток в 2015 році буде вищй, ніж в 2014. Що ж, хоч хтось робить гроші в умовах падіння цін на «чорне золото». Причому не тільки в США. «У будь-якій точці світу ви виявите сховища для нафти, будь то в Салдана-Бей або в країнах Карибського басейну — і всі вони будуть повними, — говорить Джаред Перл, комерційний директор VTTI. — Було б дивно, якби вони стояли порожніми».

І тут Китай, другий у світі споживач нафти, який, здавалося б, повинен підтримати загальну хвилю і щосили бронювати місця в сховищах, починає крокувати не в ногу, зазначає Wolf street.

«Дешева нафта невигідна американцям»

Китай купує дешеву нафту з серпня, щоб поповнити свої стратегічні запаси. Про їх конкретному розмірі уряд мовчить, проте, за деякими даними, вони становлять близько 600 мільйонів барелів, яких вистачить на три місяці. У грудні Китай імпортував по сім з гаком мільйона барелів на добу. А зараз…

«Не думаю, що у нас залишилося багато місця в сховищах», — констатує виконавчий директор компанії, що надає послуги зберігання, що побажав зберегти анонімність. За словами джерела, в області Чжоушань провінції Чжецзян, де знаходяться два основних державних сховища, не так давно танкеру довелося чекати більше двох тижнів, щоб вивантажити нафту на зберігання.

Не можна також обійти і проблему попиту. Зараз, за даними влади Піднебесної, китайська економіка зростає самим повільними темпами за останні 25 років. Очікується, що в другому кварталі переробники будуть переробляти менше нафти. Так що Китай, швидше за все, скоротить обсяги закупівель — щонайменше, тимчасово.

В цілому ж, з урахуванням Китаю, Азія скоротила імпорт нафти на п'ять відсотків порівняно з піковими грудневими показниками. Індія скоротила імпорт на 20 відсотків порівняно з торішніми даними, Японія — на 11 відсотків, в основному, через наближення сезону технічного обслуговування НПЗ.

Навіть якщо припустити, що вся ця інформація націлена тільки на те, щоб підняти ціни на зберігання нафти, ясно одне: світовий ринок нафти перенасичений, і це позначиться і на цінах, і на виробниках, і на інвесторах, і на кредиторах.

Теги: #нафта
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети