Стівен Хокінг зізнався, що хоче покінчити із собою

4 июня 2015
4209 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8967.jpg

В одній з програм телекорпорації BBC відомий британський фізик-теоретик Стівен Хокінг зізнався, що в той момент, коли він зрозуміє, що нічого не зможе більше дати науці, а для сім'ї стане не більше, ніж тягарем, він згадає про евтаназію.

Хокінг, після того, як йому в 1963 році був поставлений діагноз «розсіяний склероз», більше п'ятдесяти років прикутий до інвалідного крісла. У бесіді з телеведучим він був досить відвертий і сказав, що в тому випадку, якщо біль, яку він відчуває, буде вже нестерпною, він готовий з допомогою лікарів перервати власне життя. Більш того, упевнений учений, «у людей має бути право завершувати власне життя».

«Я зможу розглянути варіант евтаназії, тільки якщо буду відчувати сильний біль або мені нічого буде дати (науці), якщо буду тільки тягарем для оточуючих», — наводять слова Хокінга британські ЗМІ.

Про Стівена Хокінга можна було б говорити нескінченно, так і написано про нього дуже багато. Його хвороба для багатьох тисяч людей ставала страшним вироком — тягнути жалюгідне існування все життя до самої смерті. Але тільки не для Хокінга. Як кажуть його колеги, він переміг свою інвалідність силою мозку, змусивши його працювати в зовсім незвичному для людини ключі.

Коли вчений почав втрачати можливість рухатися, коли стали відмовляти його руки, він сам зміг розробити спосіб візуалізувати проблему, над якою працював, у розумі, не вдаючись до написання рівнянь на аркуші паперу. Як кажуть його колеги, цілком можливо, що саме такий спосіб мислення дозволив йому зробити найбільші відкриття.

Коли він вже не міг говорити, йому довелося вдатися до допомоги комп'ютерної мови — і ми всі мали можливість чути його слова, пізнавати його думки.

Книга «Коротка історія часу», написана Хокінгом, розійшлася небувалим тиражем в 10 мільйонів екземплярів. Головна його наукова тема — вивчення проблеми виникнення космологічної сингулярності — первинного стану Всесвіту, з якого він, згідно теорії Великого вибуху, безперервно розширюється.

Друга теорія, на якій він працює, — це, напевно найкраще його відкриття, яке називають «випромінювання Хокінга'. Вчений запропонував, що чорні діри не тільки поглинають матерію. Насправді вони випромінюють світло, втрачаючи при цьому свою енергію.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаСифіліс-експерименти: 800 чоловік були заражені для спостережень

Здоровье и медицинаНайнебезпечніші хвороби в історії людства

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

Здоровье и медицинаГрейпфрутовий сік захищає від раку

Здоровье и медицинаВООЗ закликає відмовитися від таких назв хвороб, як свинячий грип, мавпяча віспа, пташиний грип

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети