Супервулкан попіл від нього приховав би під собою майже всю Північну Америку...

25 апреля 2015
1970 просмотров Голосов: 1 Автор:вася
article8413.jpg

Дослідники з Університету Юти виявили під вулканом в Йєллоустоні гігантський резервуар магми об'ємом в 46 тисяч кубічних кілометрів. Обсяги магми більші за Каспійське море. Її достатньо для того, щоб 14 разів заповнити знаменитий Великий каньйон.

Кратер Йеллоустонского вулкана має розміри 55 на 72 кілометри і виділяє близько 45 тонн діоксиду вуглецю в день, що відзначалося як величезний обсяг. Резервуар магми, відкритий в 2013 році мав обсяг у 10 тисяч кубічних кілометрів і не міг бути джерелом таких сильних викидів.

Вчені з'ясували, що під меншим резервуаром на території Йеллоустонского національного парку знаходиться ще один, значно більший за перший. Також вони підтверджують дані що останнє виверження супервулкана, що стався 640000 років тому.

Подібне виверження стало б глобальною катастрофою. Попіл від нього приховав би під собою майже всю Північну Америку. Періодичність вивержень супервулкану вчені оцінюють в 700 тисяч років, так що найближчим часом приводів для занепокоєнь вони не бачать.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети