Так чи буде нова війна на Донбасі?

1 апреля 2015
2939 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8079.jpg

Вперше з початку війни на Україні оголошена демобілізація: 50000 українських солдатів повернуться додому. Здавалося б, це вірна ознака правоти тих, хто вважає, що великої війни на Донбасі більше не буде. Однак так думають не всі, — пише Павло Кривошеєв в матеріалі для російського інтернет-видання «Росбалт» і констатує, що «песимістів більше, ніж оптимістів, але вони, як правило, ближче до фронту. Відновлення війни неминуче вже цієї весни, упевнені вони. Але чи означає це, що вони праві?

Московський публіцист Леонід Радзіховський переконує публіку в урядовій „Российской газете“, що війни в Донбасі більше не буде. Причини: Путіну треба без ускладнень відсвяткувати ювілей Великої Перемоги в Москві, а потім спокійно дочекатися липня-серпня, коли ЄС збереться обговорювати зняття старих санкцій проти Росії або введення нових. А останнього Росія мало не будь-якою ціною хотіла б уникнути. Неважко здогадатися, що єдиним можливим ініціатором відновлення бойових дій Радзіховський вважає Москву — ймовірно, Київ, на його думку, позбавлений всякого бажання повернути під свій контроль Луганськ і Донецьк.

Про те, що „війни не буде“, з піною у рота доводить і частий учасник ток-шоу на російських федеральних каналах, український письменник Олесь Бузина. Він не з русофобів, він щиро хоче миру для своєї понівеченої батьківщини. Правда, ніяких аргументів, крім залізобетонної впевненості, він на користь миру не приводить: „Не буде і все, я це знаю“. Можливо, він дійсно щось знає, а не просто видає бажане за дійсне.

Широко транслює переконаність у тому, що війні кінець, і український політолог Михайло Погребинський, якого вважають близьким до колишнього глави адміністрації екс-президента Кучми, куму Володимира Путіна Віктору Медведчуку (останній брав участь в Мінських переговорах як посередник з не до кінця зрозумілим статусом). За словами Погребинського, йому „зараз дуже сильно здається, що війна на Донбасі закінчилася“. „І я зараз дуже навіть вірю, що вона не буде відновлена, — заявив він. — Хочеться не помилитися, я не всією інформацією тут готовий поділитися, тому що це не мої секрети“. За словами Погребинського, провокації на лінії зіткнення будуть, але „сил у тих, хто покликаний не допустити війну, набагато більше“. Експерт упевнений, що Москва, Париж, Берлін, Брюссель і навіть Вашингтон, а точніше, особисто Обама, не хочуть війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети