Технологія "фейків" чи новий вид заробітку

22 июня 2018
6088 просмотров Голосов: 0 Автор:Spravedlyvist Kyiv obl
article17387.jpg

Останнім часом світ значно змінився, став динамічнішим та більш віртуальним. Всі вже звикли до гаджетів, електронних сервісів, соціальних мереж та інформаційних сторінок в мережі Інтернет. Але мало хто замислюється що насправді відбувається. Ми всьому цьому беззаперечно довіряємо та користуємось.

Справа в тому, що останнім часом в рази збільшилось кількість типу «експертів» та типу «журналістів». І якщо типу «експерт» сам коментує щось чи висловлює свої думки, то його хоч можна ідентифікувати та притягнути до відповідальності.

З інформаційним простором все значно складніше.

Під ЗМІ ми розуміємо не лише пресу (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, а й різноманітні Інтернет видання, сайти, площадки, портали.

Діяльність перших чітка, зрозуміла і регламентована законами «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», «Про рекламу», «Про телебачення та радіомовлення» та низкою інших.

Такі ЗМІ мають обов’язкову державну реєстрацію, юридичну адресу, керівників та співробітників, зокрема журналістів, що працюють відповідно до редакційних завдань, збирають, аналізують, опрацьовують інформацію, доводять її до загального відома різними шляхами та, головне, несуть відповідальність за її достовірність. Тобто кожен, хто вважає, що його права порушено має право звернутись до такого ЗМІ і в такий же спосіб як це було повідомлено, спростувати неправдиву, недостовірну, неповну чи надуману інформацію. Або ж можна звернутись з позовом до суду і вже в судовому порядку змусити як конкретне ЗМІ, так і журналіста нести юридичну відповідальність.

Набагато складніше все з Інтернет ЗМІ.

Так, є офіційні сторінки засобів масової інформації, які дублюють або ж більш детально поширюють інформацію наприклад  певної газети чи телеканалу, є інформаційні агентства.

Але останнім часом  все частіше можна зустріти начебто Інтернет ЗМІ, які по факту виявляються просто Інтернет сайтами. Деякі з них прямо так і пишуть, наприклад — Інтернет видання «ОБОЗРЕВАТЕЛЬ»,  портал «Антикор» і т.д.

Все б нічого, якби такі ЗМІ мали державну реєстрацію.

На даний час, будь-який Інтернет сайт може написати, що він є засобом масової інформації і публікувати що завгодно.

Вже активно працює нова схема заробітку. Наприклад, хто завгодно створює сайт, розміщує його в іншій країні, називає його як завгодно, але діяльність та зміст якого чітко позиціонує як ЗМІ.

Далі запускається робота. Передруковуються або з незначними змінами перепубліковуються статті основних, зареєстрованих ЗМІ країни. В цей же час йде активна Інтернет «розкрутка» за гроші. Не секрет, що за певні кошти можна потрапити в топ 10 (20,30) сторінок пошуку Гугл.

Далі час приходить заробляти. Відбувається це наступним чином. Разом із реальними статтями по фактажу публікуються або зовсім надумані, або ще гірше — статті де в перемішку з реальними подіями чи чіткими загальновідомими фактами подаються певні «фейки» або ж прості вигадки.

Наприклад можна взяти певні біографічні відомості про особу, деяку інформацію, яка публікувалась раніше зареєстрованими ЗМІ, можна навіть послатись на них для більшого авторитету та беззаперечного сприйняття читачем і далі вже додати від себе все що завгодно. Таким чином в кінцевому результаті з’являється мішень – певна особа та публікується «змішана» стаття з фактами та вигадками.

Оскаржити такі дії Інтернет сайту неможливо. Адже юридично це не ЗМІ, а простий сайт! Тобто ніякої відповідальності як засіб масової інформації такий сайт не несе.

Далі більше – хто писав таку статтю теж незрозуміло, тобто яким чином спростувати неправдиву чи надуману інформацію ніхто не знає.

І тут допомагає телефон начебто «редакції».

Ви телефонуєте, вам на пошту скидають «прайс», тобто вартість або  інтерв’ю з вами або публікації, в якій ви навіть самостійно можете про себе написати правду.

Таким чином, псевдо «журналісти», а по факту можуть бути хто завгодно – не лише розповсюджують неправдиву інформацію, а й банально заробляють, користуючись прогалиною в законодавстві.

Багато хто з так званих «псевдо журналістів» зрозумівши схему, намагається заробити ще й окремо від Інтернет сайтів. Вони створюють банально аккаунт в соціальних мережах, позиціонують його як інформаційну сторінку і далі по тій же схемі, час від часу залучаючи для розкрути власних створених ботів.

Періодично, під приціл таких псевдо «журналістів» потрапляє і активний громадський діяч, представник Партії «Громадсько-політичний Рух В.Наливайченка «Справедливість» — Костянтин Бєдовой.  

Час від часу його або прямо звинувачують в нісенітницях на кшталт що він будцім-то «рептилоїд» та нібито «засуджений неодноразово за насильство над дітьми», періодично «поїдає дітей», або просто звинувачують в чому завгодно, поєднуючи реальні біографічні факти із вигадками.

В серпні минулого року Інтернет сайт «Компромат Украины и России www.ord-02.com»  (не ЗМІ зауважу) опублікував фейкову статтю про Костянтина Бєдового — «Вимагання, пікети і скандали: Як бандити-рекетири об’єдналися під крилом партії «Справедливість».

Посилання: http://ord-02.com/novosti-ukrainy/item/224773-vimagannya-piketi-i-skandali-yak-banditi-reketiri-ob%E2%80%99ednalisya-pid-krilom-partiyi-spravedlivist

На заяву щодо спростування  даний сайт нічого не захотів робити. Заява до поліції теж залишилась без розгляду, так як це не ЗМІ.

У вересні 2017 року вже інший Інтернет сайт «ОБОЗРЕВАТЕЛЬ» (знову ж таки не ЗМІ) в статті "Силовой блок" Саакашвили:  обнаружен новый соратник с   "приветом из 90-х" також опублікував купу безпідставних, надуманих звинувачень, поєднуючи із загальновідомими фактами та змішуючи з реальними подіями.

Посилання: https://www.obozrevatel.com/crime/silovoj-blok-saakashvili-obnaruzhen-novyij-soratnik-s-privetom-iz-90-h.htm

Знову скарги як до Інтернет сайту так і до поліції ніякого результату не дали.

Нещодавно Костянтин Бєдовой отримав нову безглузду статтю від Інтернет сайту ( і цей таки не ЗМІ) статтю «Николай Щур засветился в деле покушения на бизнесмена Лищенко», де на головній фотографії зображений Констянтин в громадському місці, але горе «журналісти написали що це «Костя Калоша».

Посилання: https://antikor.com.ua/articles/243401-nikolaj_shchur_zasvetilsja_v_dele_pokushenija_na_biznesmena_lishchenko

Періодично Костянтина Бєдового псевдо «журналісти» як тільки не називають – і Костя Калоша і Костя Борода і так далі.

Але жодному із читачів навіть не приходить в голову, що в такій ситуації зачіпають фейками не лише честь і гідність Бєдового.

В реальності, є ж громадяни з такими іменами і прізвищами, на яких теж розповсюджуються весь цей бруд ганебних технологій.

Наприклад в тому ж Києві є Костя Калоша – військовослужбовець Збройних Сил України, артист, відома особистість. Його репутацію теж псують, приплітаючи до вигаданих статей.

Фото профілю Кості Калоші з мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/profile.php?id=100007015268824&hc_location=ufi

Так само легко можна віднайти і реального громадянина, адміністратора тату салону Костянтина Бороду: https://www.facebook.com/b0r0da

Цікаво, чи вони схожі з реальним Костянтином Бєдовим: https://www.facebook.com/bedovoy

Як видно, звичайна маніпуляція псевдо «журналістами» свідомістю громадян. Цікаво, сам Костянтин Борода чи Костя Калоша знають, що їх теж використовують в брудних технологіях?

А далі – як по «схемі» — псевдо «журналістські» аккаунти в мережі Фейсбук вже передруковують фейк за фейком.

Посилання: https://www.facebook.com/MyKyivUA/

За такою схемою можна в будь-кого вимагати гроші, звинувативши в чому завгодно, а із прогалинами в законодавстві щодо відсутності обов’язкової реєстрації  та головне – відповідальності, такі ділки «журналісти» будуть працювати й надалі.

Партія «Громадсько-політичний Рух В.Наливайченка» виступає за відкритість і прозорість, в тому числі що стосується її членів, всіляко підтримуємо журналістів в їх діяльності. Але справжніх журналістів, реальних зареєстрованих засобів масової інформації, а не «схемників», що ведуть свою роботу видаючи себе за «журналістів».

І на завершення – будь-яка публікація, в тому числі в мережі Інтернет це є повідомлення, на основі якого правоохоронні органи зобов’язані після перевірки порушити відповідну кримінальну справу. Але попри ці фейкові статті та численні заяви самого Костянтина Бєдового в поліцію до цього часу — жодної кримінальної справи. Чи це не реальні докази фейковості?

«Вірити чи не вірити таким публікаціям – залишимо на розсуд читачів. Але зауважу, що ця проблема з кожним днем стає все актуальнішою і вимагає законодавчого врегулювання. Моя громадська позиція наступна — необхідно забезпечити можливість громадянам, організаціям, органам державної влади в судовому порядку захищати свою честь і гідність від фейкової інформації таких «журналістів». Для цього необхідно законодавчо передбачити спрощений механізм судового розгляду протягом короткого періоду.  Якщо відповідач – представник так званого «ЗМІ» або Інтернет сайту — не з’явився до суду та не підтвердив опубліковані відомості, суд зобов’язаний призупинити дію такого інтернет сайту, заблокувати доменне ім’я та хостинг на місяць. В разі подальшої бездіяльності – винести рішення про остаточне припинення роботи такого сайту та передачу в якості нанесених збитків прав на зазначений сайт (хостинг та доменне ім’я) постраждалій стороні. Інакше і надалі будуть використовуватись технології «зливних бачків» як компонент гібридної війни для дестабілізації ситуації в країні» — висловив свою думку з цього приводу Костянтин Бєдовой.

 

 

 

Похожие статьи:

Политические статьиЕлектронні вибори впевнено виграє лідер Руху "Справедливість" - Валентин Наливайченко

Политические статьиВалентин Наливайченко на відкритті фотоконкурсу газети «День»

Политические статьиСправедливе звільнення чиновника бородянщини

Политические статьиНаливайченко: Ми не скоримося, доки агресор не піде з нашої землі разом зі своїми маріонетками та санкціями

Политические статьиНаливайченко назвав два кроки з боку України, щоб зупинити агресію Росії

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk