The Guardian: Росія планує остаточно влаштуватися на захоплених у Японії островах

10 июня 2015
1904 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9072.jpg

Спроби Японії для вирішення територіального спору з Росією, який триває десятиліттями, на цьому тижні отримали черговий удар, після того, як Москва заявила, що прискорить будівництво військових об'єктів на групі островів, права на які заявляють як Москва, так і Токіо.

Через кілька днів після того, як Сіндзо Абе став першим прем'єр-міністром Японії який відвідав Україну, де він висловився в підтримку президента Петра Порошенка — міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що роботи з будівництва цивільної і військової інфраструктури на спірних Південно-Курильських островах будуть прискорені.

Радянські війська захопили острови — відомі в Японії як Північні території — 70 років тому в кінці другої світової війни. Відмова Росії повернути їх завадив двом країнам укладати постійний мирний договір і зіпсував відносини між багатьма наступними російськими і японськими адміністраціями.

На думку аналітиків, заяви Шойгу, зроблені під час візиту в понеділок в далекосхідному російському місті Владивосток, повинні були показати роздратування Москви на візит Абе в Києві перед самітом в G7 Німеччині, яке відбулося минулого тижня.

Японія вже зараз втягнута в тривалу суперечку з Китаєм через приналежність островів Сенкаку в Східно-Китайському морі, і підтримала Філіппіни та інші країни Південно-Східної Азії, які стривожені нарощуванням китайської військової могутності біля спірних територій в Південно-Китайському Морі.

У ході переговорів з Порошенком, Абе заявив, що підтримує верховенство права в Україні, на тлі повідомлень про відновлення бойових дій між українськими силами і проросійськими бойовиками. Спроби Ейба налагодити більш тісні зв'язки з Росією, після того, як він вступив на посаду в 2012 році, досягли деякого успіху до того моменту, поки Токіо не прийняло рішення на користь санкцій G7 після анексії Росією Кримського півострова в минулому році.

«Ми надаємо велике значення солідарності G7 », — сказав Абе в Києві. — «Японія зберегла санкції проти Росії і закликала Кремль шляхом діалогу і тиску грати конструктивну роль». Крім того, Японія зобов'язалася надавати Україні економічну допомогу в розмірі 1.84 млрд доларів.

Порошенко заявив, що візит Абе в Києві було великою «історичною та символічною цінністю", — додавши: «Ми високо цінуємо рішення Японії не визнавати анексію Криму Росією».

Не дивлячись ні а що Абе, як і раніше сподівається, що президент Росії Володимир Путін відвідає Японію в цьому році на саміті, на якому очікується, що майбутнє північних територій, буде одним з головних питань на порядку денному.

Підтримуючи санкції G7 проти Росії, Японії сподівається виграти міжнародне взаєморозуміння в майбутніх територіальних переговорах з Росією. У той час як Франція і Німеччина, як повідомляється, схвалюють бажання Ейба, обговорити з Путіним питання про острови, США радить Японії не налагоджувати більш тісних зв'язків з Москвою, поки криза в Україні триває.

«Навіть якщо Путін погодиться на зустріч, існує не так багато шансів, що угода буде проведена. Самі японці жартують, якщо вони думають, що Росія поверне більше двох маленьких островів », які складають лише 7% від спірної території.

Міністерство закордонних справ Токіо повідомило агентству Guardian, що буде стежити за будь-яким нарощуванням військових об'єктів на островах, додавши, що Японія прагне до розв'язання повоєнних спорів шляхом переговорів.

Похожие статьи:

ОбществоВ Японії відкрили готель для жінок, які хочуть поплакати

ПроисшествияУ Японії через снігопади загинуло семеро людей

Политические статьи6 глобальних наслідків вторгнення до Криму

Образование и наукаВ індійському підручнику написали про атомний удар Японії по США

Новости в мире​США розмістять в Японії два додаткових есмінця для захисту від КНДР

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети